Ciddi çalışma yapıyoruz

Vali Demirtaş Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hava kirliliği ile ilgili gerekli tedbirleri aldığını söyledi.

Ciddi çalışma yapıyoruz

Emre EKİCİ

ADANA (İLKHABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Çukurova Gazeteciler Cemiyeti(ÇGC)’ni ziyaret etti. Ziyarette Adana’da gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Demirtaş, hava kirliliğine değinerek, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerekli tetkikleri yapıyor. Satış yapan her yerden kömür numuneleri alıyoruz. Vakıf aracılığıyla gönderdiğimiz kömürlerde de çok titiziz. Gelen 2-3 tür kömürü kamyonuyla birlikte ocağa tekrar geri gönderdik. Bu konuda çok ciddi çalışma yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleri ile tek tek sohbet eden Vali Demirtaş, Cemiyet nezdinde tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayıp, gazetecilere çiçek hediye etti.

Adana’da gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nde gelinen aşamayla ilgili bilgiler verdi. Projede son noktalara doğru gelindiğini belirten Vali Demirtaş, ‘’Zemin etüdü aşamasını inşallah gerçekleştireceğiz. Arkasından imar düzenlemesi yapılacak ve onun ardından temel atma törenlerine başlayacağız” dedi.

Güney Adana Bölgesi’nde yaşayana vatandaşlara yönelik yapılan Güney Adana Kalkınma Programı’na da değinen Vali Demirtaş, ‘’Güney Adana Kalkınma Programı’nı 10 Temmuz 2017’de başlattık. 43 projenin şu ana kadar 26’sının açılışını gerçekleştirdik. Kalan projeleri de ivedilikle hayata geçirmek için gayret sarf ediyoruz. Başlayan projelerle ilgili olumlu dönüşleri almaya başladığımızı, buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Güney Adana Kalkınma Programı, insana dokunan, aynı şehirde yaşama ve aynı şehri paylaşma kültürünü odaklayan sosyo-ekonomik bir kalkınma hareketidir. Adana’nın olumsuz imajını baştan aşağı değiştirecek, örnek bir program modelidir.’’ İfadeleri kullandı.

Kış aylarında yaşanan hava kirliliğine de değinen Vali Demirtaş sözlerinin devamında şöyle konuştu;

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gerekli tetkikleri yapıyor. Satış yapan her yerden kömür numuneleri alıyoruz. Vakıf aracılığıyla gönderdiğimiz kömürlerde de çok titiziz. Gelen 2-3 tür kömürü kamyonuyla birlikte ocağa tekrar geri gönderdik. Bu konuda çok ciddi çalışma yapıyoruz.

Ayrıca ilimizde narkotik alanında emniyet güçlerimizin özveriyle çalışıyor. Son 5-6 ay içerisinde 500’den fazla ‘torbacı’ tabir edilen şahıs yakalanarak gerekli mercilere teslim edilmiştir. Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında güney bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza her türlü hizmet götürüyoruz. Eğitimden sağlığa kadar birçok projeleri hayata geçiriyoruz. Ayrıca kentsel dönüşüm çalışmalarımız da devam ediyor.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir de ziyaretinden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 15:17

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2