banner6

Çiftçi: Şehitlik ve Gazilik rütbelerin en üstünü, onurların en büyüğüdür

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şube Başkanı Uğur Çiftçi, Şehitlik ve Gaziliğin rütbelerin en üstünü, onurların en büyüğü olduğunu ifade etti.

Çiftçi: Şehitlik ve Gazilik rütbelerin en üstünü, onurların en büyüğüdür

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şube Başkanı Uğur Çiftçi, Şehitlik ve Gaziliğin rütbelerin en üstünü, onurların en büyüğü olduğunu ifade etti.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şube Başkanı Uğur Çiftçi, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı ve Hak -İş Konfederasyonu işbirliği ile 19 Eylül Gaziler Gününü anmak için Ankara Hilton Otelinde düzenlenen resepsiyona katıldı. Resepsiyona İçişleri Bakanımız  Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı ile Şehit Aileleri ve Gaziler yer aldı. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Adana Şubesini temsilen resepsiyona katılan Vakıf Başkanı Uğur Çiftçi ve Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bulut, resepsiyonun ardından Adana’ya döndü.

Burada bir açıklama yapan Başkan Uğur Çiftçi, Şehitlik ve Gaziliğin rütbelerin en üstünü, onurların en büyüğü olduğunu belirtti. Gazilerin vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abidesi olduğunu söyleyen Başkan Çiftçi, “Çanakkale'de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan, İç Güvenlikte ve sınır ötesi harekâtlarımızda teröristlere aman vermeyen, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde canları pahasına mücadele verip o yüce makama ulaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharıdırlar. Gazilerimiz vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan birer abideleridir.” dedi.

Türk Milleti olarak Şehit ve Gazileri her zaman anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymakta olduklarını dile getiren Çiftçi, “Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, bizlere şehit ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıklar ile miras kalmıştır. Türk Milleti olarak bizler de Şehit ve Gazilerimizi her zaman anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktayız. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşal ve Gazi unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü kutluyor, vatanı için canını ortaya koymaktan kaçınmayan tüm Şehitlerimizi saygıyla, Gazilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş Gazilerimize rahmet, aramızda bulunanlara sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER