banner6

Çocuğa cinsel istismara tepki yağdı

Çocuğa cinsel istismara tepki yağdı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-İstanbul Küçük Çekmece’de yaşanan 5 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğraması Adana’da protesto edildi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen kadın kuruluşları yaşanan olayı tarifi olmayan insanlık suçu olarak nitelendirdi. Kadın kuruluşları adına konuşan BPW Adana İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkanı Sezi Özçakmak, STK’lar olarak, kadına ve çocuğa yönelik her türlü tecavüz ve istismarın en şeditli cezalarla cezalandırılmasını istediklerini belirtti.  Özçakmak, “Bildiğiniz üzere tüm STK’ların ortak amacı, içinde yaşadığımız toplumu ve  ülkemizi daha çağdaş bir düzeye çıkartmaktır. Atalarımız kanları pahasına savaşarak bizlere cennet bir vatan bıraktı. Bizlerin görevi ise, çocuklarımıza bu vatanı gelişmiş bir ülke olarak bırakmaktır.  Bizler STK üyeleri olarak bu amacı gerçekleştirebilmek uğruna sayılı ömrümüzden sayısız günler harcarken böylesine insanlık dışı olayları duymak ruhumuzda infial uyandırmaktadır.  Bu kapsamda, STK’lar olarak, kadına ve çocuğa yönelik her türlü tecavüz ve istismarın en şeditli cezalarla cezalandırılmasını istemek hakkımızdır diye düşünüyoruz. Küçükçekmece’de insan kılığına girmiş cani, sokakta oynayan bir çocuğu apartman boşluğuna götürüyor ve 5 yaşındaki bu kız çocuğuna adeta bir vahşet yaşatıyor. Küçük bir kalp, böylesine çirkin,  böylesine tarifi olmayan bir insanlık suçuyla karşı karşıya kalıyor” dedi.

HİÇBİR AÇIKLAMASI OLAMAZ

Çocuk istismarı suçunun, hiçbir açıklamasının olamayacağına dikkat çeken Özçakmak, “Bizler artık bu tür acıları ülkemizde yaşamak istemiyoruz. Çocuk istismarı suçunun, hiçbir açıklaması yoktur ve olamaz da!  Bu vahşet hepimizin yüreğini kanatmış, kamu vicdanını derinden sızlatmıştır. Bu nedenle adaletin hepimiz için layıkı ile yerini bulması gerekiyor. İnsani ve vicdani değerlere sahip bireyler ve toplumumuz için bu çok ağır bir yüktür. Göz göre göre, minik kalplere, çocuklarımıza uzanan bu pis ellerin, bu canilerin, insanmış gibi aramızda dolaşmasına izin verilmesini istemiyoruz…. Kamu vicdanını rahatlatmak ve ülkemizde benzer olayların bir daha yaşanmaması adına bu karanlık zihniyetlere en ağır cezaların verilmesini istiyoruz... Cinsel istismar, şiddet ve cinayetler son bulana kadar hep birlikte mücadele edeceğiz. Hepimiz Anayasal sorumluluğu çocuklarımızı korumaları kollamaktır.” diye konuştu.

BU SESE KULAK VERİN

Çocuklara yaşatılan bu zulme karşılık seslerine kulak verilmesini isteyen Özçakmak, “Yine İstanbul’da metrobüste yaşanan bir taciz olayı daha duyduk. Şuursuz, merhametsiz, pis ruhlu insanların yaptıklarının maruz görünecek hiçbir tarafı bulunmamaktadır. Bu vahşetin sınırı yok! İnsan aklının almadığı bu ve buna benzer tüm vahşetler için hukuk ve adaletin bir an önce tesis edilmesini istiyoruz. Ölünün dili yok. Çocuğun dili yok. Ancak bizim var. Onlara yaşatılan bu zulme karşılık sesimize kulak verilsin istiyoruz. Gereği yapılıncaya dek onların çığlığı olacağımızı belirtiyor, Allah hepimizi, tüm insanlığı bu canilerden korusun diyoruz. BPW Adana İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, Adana Ka-Der ,  Ka.der Doğu Akdeniz Temsilcisi-Adana,Hatay,Osmaniye ,K.Maraş ) Adana İşkad,  Adana Kız Lisesi Mezunlar Derneği, Biz De Varız Destekleme Derneği,  Seyhan Soroptomist Kulübü, Adana Estetisyenler Derneği, JCI (Genç Liderler ve Girişimciler) Derneği Adana Şubesi  olarak İstanbul Küçükcekmece’de yaşanan  korkunç çocuk tecavüzü olayı ile ilgili olarak ortak bir basın açıklaması yapmış bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 14:11

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42