banner6

Çocuklar üşemeyecek

Dünya Türkmenler Birliği tarafından düzenlenen “Çocuklar Üşümesin Kampanyası” kapsamında kıyafet ve ayakkabılar köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkanı İsmail Demirdüzen,  Çocuklar Üşümesin Kampanyası’nı 14 yıldan beri gerçekleştirdiklerini söyledi. Demirdüzen, geleneksel hale getirdikleri kampanya kapsamında bu yılda hayırseverlerin yardımlarıyla, kışlık kıyafetleri köy okullarında bulunan ihtiyaç sahibi öksüz ve yetim ve diğer maddi durumu yerinde olmayan çocuklara dağıttıklarını dile getirdi.

Çocuklar üşemeyecek

Firdevs ARSLAN

ADANA (İLKHABER) – Dünya Türkmenler Birliği tarafından düzenlenen “Çocuklar Üşümesin Kampanyası” kapsamında kıyafet ve ayakkabılar köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Dünya Türkmenler Birliği tarafından düzenlenen “Çocuklar Üşümesin Kampanyası” kapsamında hayırsever vatandaşların destekleriyle toplanan kıyafet ve ayakkabılar köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkanı İsmail Demirdüzen,  Çocuklar Üşümesin Kampanyası’nı 14 yıldan beri gerçekleştirdiklerini söyledi. Demirdüzen, geleneksel hale getirdikleri bu kampanya kapsamında bu yılda hayırseverlerin yardımlarıyla, 364 adet Kışlık mont, 372 adet kışlık ayakkabı, 361 adet kışlık kazak ve 373 adet kışlık pantolondan oluşan kışlık kıyafetleri köy okullarında bulunan ihtiyaç sahibi öksüz ve yetim ve diğer maddi durumu yerinde olmayan çocuklara dağıttıklarını dile getirdi.

BİLGİLER VERDİ

Yardımların hangi okullarda dağıldığı yönünde bilgiler paylaşan Demirdüzen, “Dünya Türkmenler Birliği olarak 14 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz “Çocuklar Üşümesin Kampanyası” kapsamında bu yıl da hayırsever kardeşlerimizin destekleriyle hazırlanan 364 adet Kışlık mont, 372 adet kışlık ayakkabı, 361 adet kışlık kazak ve 373 adet kışlık pantolondan oluşan kışlık kıyafet yardımlarımız  Çocuklar Üşümesin Kampanyası çerçevesinde toplanmış ve Feke İlçe Merkezdeki Şehit Koray Özel Anadolu Lisesi, Feke Şehit Yeter Şener Anadolu İ.H. Lisesi, okullar ile Gürümce İlkokulu, Ali Kuşçu İlkokulu, Kaleyüz İlkokulu, Ormancık Ortaokulu, Paşalı Ortaokulu, Süphandere Ortaokulu, Lütfiye Ayşe Baytok YBO, Kovukçınar İlkokulu , Karacaoğlan İlkokulu ve Karacaoğlan Ortaokulunda, Saimbeyli merkez Eyüplü İlkokulu, Gökmenler İlkokulu, Şehit Bayram Ali Yardımcı YBO, ve Tufanbeyli  Enerjisa MTAL, Karaisalı ve Pozantı  Cumhuriyet İlkokulu, Aşçıbekirli İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Kamışlı Fatih Ortaokulu, Şehit Sefa İzbudak Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Aşçıbekirli Ortaokulu, Karaisalı Beydemir Ortaokulu, Anadalu Lisesi, Barakdağı Mezit İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Ömer Nasuhi Bilmen AİHL, Çakallı İlkokulu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu, Bucak İlkokulu, Kırıklı İlkokulu, Etekli Erkeğin Ş.F.Y. İlkokulu, Eğlence Şehitler İlkokulu, Çukur Ortaokulu, Ş. Mehmet Çalışkan İlkokulu, Eğlence Şehitler Ortaokulumuzun bulunduğu ilçelerimizin kuş uçmaz kervan geçmez cep telefonu çekmez bir ormancının bir de Allah’ın bildiği köy okullarımızda okuyan  cennet kokulu yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi yavrularımıza karne hediyesi olarak teslim edildi.” şeklinde konuştu. 

KAMPANYAYA DESTEK VERENLER

Kampanyaya destek verenlere teşekkürlerini sunan Demirdüzen, “Kampanyamıza maddi ve manevi destek veren başta Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a, Sivil Toplum İlişkiler Müdürümüz Recep Kurdoğlu’na, Orman Bölge Müdürümüz Mahmut Yılmaz’a, Karaisalı Orman İşletme Müdürü Ali Kişi’ye, Tuğra İnşaat’ın sahibi İdris Yıldırım kardeşimize, Ortadoğu Alüminyum Fabrikasının sahibi Hikmet Arslan abimize, Ömer L. Çubukçu’ya, Süleyman Gönül’e, Nuri Doğru’ya, Sinan Gül’e, Ali Kersin’e, Bayram Sert’e, Muhammet Mazı’ya Şahin Özbingül’e, Diş Hekimleri Oda Başkanı Fatih Güler’e   Oğuzhan Ünal’a, Serhan Ayabaktı’ya Yeşim Akkaş’a Mehmet Demirci’ye, Ahmet Çolak’a, hasan Yıldız’a Mehmet Gazioğlu’na, Emine Karaköse’ye, Ersin Yay’a, İsmail Çörekçi’ye, İsmail Demirdüzen’e Erol Kahraman’a ve diğer bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Tülay Kumber, Serpil Orhan, Ali Kersin, Süleyman Aydın, Sayım Azmaz, Mustafa Yılmaz ve Mustafa Gezen ve Mehmet Gezen’e kampanyamız boyunca emekleri ve destekleri nedeniyle teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER