banner6

Coşkun: Kadınlar en iyi üniversitelere gitmelidir

Coşkun: Kadınlar en iyi üniversitelere gitmelidir

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Öncü Kadın Adana İl Başkanlığı ve Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından kadın üniversiteleri konulu basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamalarda kadın üniversitelerinin Türkiye’de yapılmasının uygun olunmadığından bahsedildi. Türkiye’de kadın üniversitesi konusunda talimat verildiğini belirten Öncü Kadın Adana İl Başkanı Enime Coşkun, kadınların kadın üniversitesine değilde, ülkede ki en iyi üniversitelere gitme haklarının olduğunu söyleyerek, “Teşvik edilmesi gereken, kadınların ayrı üniversitelere değil, en iyi üniversitelere gitmesidir. Tam da bu noktada belirtmek gerekir ki; Dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında Kadın Üniversitelerinin adı geçmemektedir. En iyi üniversiteler, yalnızca erkeklerin hakkı değildir. Bu hak, kadın-erkek bütün vatandaşlarındır.” dedi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği  Seyhan Şube Başkanı Avukat Nesrin Kılıçay ise, bu konuya erkeklerinde karşı çıkması gerektiğini belirterek, “Kadınların ayrı ortamlarda eğitim görmesine en az kadınlar kadar erkekler de karşı çıkmalıdır. Çünkü bu anlayış, bütün erkeklerin kadınlar için tehlikeli olduğunu varsayar. Kadına özel Üniversite değil,   karma ,bilimsel, laik üniversiteler istiyoruz dedik” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42