banner6

ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu’nda Kariyer Günü düzenlendi

ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu’nda  Kariyer Günü düzenlendi

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Meslek Yüksekokulu ve Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) iş birliğiyle ‘Mesleğin İşin Olsun’ temasıyla “2019 Kariyer Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte insan kaynakları uzmanları öğrencilerle buluştu.

Adana MYO konferans Salonunda geçekleştirilen “2019 Kariyer Günü' etkinliğine Adana Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karaveli, Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Faruk Karadağ ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Karadağ: “Kariyer 2019, Öğrencilerin Hayata ya da İşgücü Piyasasına Hazırlanmaları İçin Bir Simülasyon.”

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Faruk Karadağ açılış konuşmasında bu etkinlikle öğrencilerin hayata ya da işgücü piyasasına hazırlanmaları için bir simülasyon gerçekleştirmiş olacaklarını söyledi Prof. Dr. Karadağ “Bu simülasyonda okul sonrası yaşantınızda karşılaşabileceğiniz belki de ilk ciddi sınavla karşılaşmış olacaksınız. İnsan kaynakları yetkilileri ile nasıl bir iletişim içerisinde olmanız gerektiğini öğrenmeye başlayacaksınız.” dedi.

Deneyimlerini Öğrencilerle Paylaştılar

Açılış konuşmalarının ardından İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Hatice Oto, Yenilikçi İnsan Kaynakları Derneği'nden Seda Soysert, Newhope Genel Müdürü/Türkiye Başkanı Jıanyong He ve Webhelp Türkiye Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Ali Cevat Ünsal öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 13:30

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER