banner6

ÇÜ’de “Bir Ömürdür Atatürk” Oratoryosuyla anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıldönümünde Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) düzenlenen törenle anıldı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören ÇÜ Kongre Merkezi’ndeki anma etkinliğiyle devam etti. Çukurova Üniversitesi öncülüğünde hazırlanan ve görsel şovun yoğun olduğu etkinlik, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

ÇÜ’de “Bir Ömürdür Atatürk” Oratoryosuyla anıldı

ADANA (İLKHABER) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yıldönümünde Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) düzenlenen törenle anıldı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören ÇÜ Kongre Merkezi’ndeki anma etkinliğiyle devam etti. Çukurova Üniversitesi öncülüğünde hazırlanan ve görsel şovun yoğun olduğu etkinlik, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

 

İlk tören sabah saatlerinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Prof. Dr. Halil Elekcioğlu, Dekanlar, Yüksekokul Müdürleri, Enstitü Müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla Çukurova Üniversitesi Atatürk Anıtı’nda başladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel’in anıta çelenk bırakmasının ardından saat 9’u 5 geçe sirenler çalarak saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Askeri ve Mülki Erkan Ata’yı Anmak İçin ÇÜ’de Buluştu.

Daha sonra ÇÜ Kongre Merkezi'nde Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, milletvekilleri, askeri ve mülkü erkân ile öğrencilerin katılımıyla anma programı gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlikte öğrenciler adına Mühendislik Fakültesi Öğrencisi İsmail İlter, Türk Silahlı Kuvvetleri adına ise 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığından Veteriner Yüzbaşı Abdullah Oral söz aldı.

Özel Şovlarla “Bir Ömürdür Atatürk” Oratoryosu Sahnelendi

Konuşmaların ardından Mustafa Kemal Atatürk'ü gören ve elini öpen 1926 doğumlu Kıbrıs Gazisi Sami Eryurt'un (Miting Sami) okuduğu şiirler izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Törenin sonunda ise Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanlarıyla Çukurova Devlet Senfoni Orkestra’sının hazırlığı oratoryo sahnelendi.

Özel sahne şovları ile gerçekleşen “Bir Ömürdür Atatürk” oratoryosu izleyenlerin duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu.

Zeybek gösterisi ile başlayan ve Atatürk’ün sevdiği birçok eseri seslendiren orkestralara oyuncularda eşlik etti. Özel malzemeden hazırlanan perdeye Atatürk resimleri ve videoları yansıtılırken, yine oratoryoda Atatürk’ün anıları izleyenlere sunuldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER