banner6

ÇÜ’de mezuniyet sevinci

17 Fakülte, 4 Yüksekokul, 12 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuvarı, 3 Enstitü ve 32 Araştırma ve Uygulama Merkeziyle dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Çukurova Üniversitesinde mezuniyet heyecanında sona gelindi. Birçok Fakülte ve Meslek Yüksekokulu 2015-2016 eğitim öğretim yılını tamamlayarak başarı sağlayan öğrencilerini mezun etti.

ÇÜ’de mezuniyet sevinci

 

ADANA(İLKHABER) - 17 Fakülte, 4 Yüksekokul, 12 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuvarı, 3 Enstitü ve 32 Araştırma ve Uygulama Merkeziyle dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Çukurova Üniversitesinde mezuniyet heyecanında sona gelindi. Birçok Fakülte ve Meslek Yüksekokulu 2015-2016 eğitim öğretim yılını tamamlayarak başarı sağlayan öğrencilerini mezun etti.

 

Karaisalı, Aladağ, Pozantı, İmamoğlu, Yumurtalık MYO Ortak Mezuniyet Töreni Yaptı.

Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulları bu yıl toplu mezuniyet töreni yaptı. Karaisalı, Aladağ, Pozantı, İmamoğlu, Yumurtalık Melek Yüksekokulları Mithat Özsan Amfisi’ndeki ortak mezuniyet töreniyle öğrencilerini uğurladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, MYO Müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Öğrencilerin mezuniyet geçiş seremonisinin ardından yüksekokul birincileri birer konuşma yaptı. Meslek Yüksekokulları adına açılış konuşmasını ise İmamoğlu MYO Müdürü Prof. Dr. Süleyman Çabuk gerçekleştirdi. MYO birincileri sırasıyla yaş kütüğüne plaketlerini çakarak diplomalarını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan ve protokol üyelerinden aldı. Öğrenciler diplomalarını aldıktan sonra keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

 

BESYO Mezunlarını Uğurladı.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda da mezuniyet heyecanı vardı. Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilen törenle BESYO’lu öğrenciler mezun oldu. Törene akademisyenler öğrenciler ve aileleri katıldı. Açılış konuşmalarının ardından yüksekokul birincisine diploma ve plaketi takdim edilirken tören diplomalarını alan öğrencilerin keplerini havya fırlatarak mezun olmasıyla son buldu.

 

ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Mezuniyet Sevinci

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi 2016-2017 mezunlarını Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilen törenle uğurladı. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

“Sizler Çok Özel Yeteneklerle Donanmış Sanatçı Ve Tasarımcı Kişilersiniz.”

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış ve protokol konuşmalarının gerçekleştiği törende öğrencilere hitap eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Güzel Sanatlar Fakültesinin 14. dönem mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Mezun olan öğrencilerin aydın birer sanatçı olacaklarına inandığı belirten Rektör Prof. Dr. Kibar, ”Yaşamı sanatla bütünleştiren ve toplumun biçimlenmesinde ayrıcalıklı insanlar olarak, toplumu daha da iyi kurgulayan, daha iyi anlayan, daha iyi anlatan, daima önemli bir amaç peşinde olan sizlerle ülkemiz ve üniversitemiz adına gurur duyuyoruz. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalamak, yaratıcı düşüncenin geliştirilmesiyle olur. Sizler çok özel yeteneklerle donanmış sanatçı ve tasarımcı kişilersiniz. Yaşadığımız toplumda birer meşale olarak, yerinizin herkesten ayrı olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Her zaman, Çukurova Üniversitesi’nde kazanmış olduğunuz özgüvenle ileriye bakın. Sizleri ve değerli öğretim üyelerimizi bir kez daha kutluyor, bundan sonraki yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarının yanında şans da diliyorum.” dedi.

Güzel sanatlar Fakültesi’ni birincilikle bitiren öğrencinin yaş kütüğüne plaka çakması ile devam eden tören, kep atma töreni ile son buldu. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 14:33

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER