Çukurova Müftülüğü çocukları ödüllendirdi

Çukurova’da ara tatilinde Camiye vakit namazlarına en çok gelen 15 çocuğa hediyeler dağıtıldı.

Çukurova Müftülüğü  çocukları ödüllendirdi

ADANA (İLKHABER) - Çukurova’da ara tatilinde Camiye vakit namazlarına en çok gelen 15 çocuğa hediyeler dağıtıldı.

 

Diyanet İşleri Başkanlığının ara tatil süresince tüm camilerde başlattığı “Camiyi seviyoruz namazla buluşuyoruz” projesi kapsamında Çukurova Müftülüğüne bağlı İzzettin İsmail Gözübatık Camisinde beş vakit namaza gelen çocuklara yönelik tatil süresince bir çok etkinlik düzenlendi.

Programa Çukurova Müftüsü Kadir Demirlenk, Şube Müdürü Kazım Karabekir Akbudak, Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör  ve vatandaşlar katıldı.

Program’da İlçe Müftüsü Demirlenk, “Bu proje ile çocuklarımız camiyi daha da sevecek cemaatle namaza daha da alışacak. Ben özellikle gayretlerinden hassasiyetinde dolayı cami imam hatibimiz Alişadi hocama Muhtarıma, ailelerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İzzettin İsmail Gözübatık Camii İmamı Alişadi Özdoğan  "Diyanet İşleri Başkanlığı denetiminde başlatılan bu organizasyon çok güzel oldu. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Özellikle küçük yavrularımızı sabah namazında aramızda gördüğümüz zaman hem duygulanıyoruz hem de mutlu oluyoruz." dedi.

Namazlarını camide cemaat ile kılan çocuklardan Çınar Eren Yener, " Tatil süresince Camiye geldik  ve Cami İmamımız  bazen bize hediyeler dağıttı. Namaz kıldık, puan topladık, sureler okuduk. Sureleri ve duaları okuyunca hocam bize puan verdi. Her vakit burada namaza geldik. Buraya geldiğim için çok mutluyum." dedi.

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör ' ün destekleriyle Öğrencilerinin gelişimine katkı sunmak amacıyla öğrencilere eğitici Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çocuk dergisi dağıtıldı ve Camiye vakit namazlarına en çok gelen 15 Öğrenciye Çocuk Dergisine yıllık aboneleri yapıldı ve çeşitli hediye dağıtıldı.

Öğle namazı sonrası Programa katılanlara ve öğrencilere hazırlanan yemek ikram edildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2