banner6

Çukurova’da ‘Kulluk için yok engel yeter ki sen de camiye gel’

Çukurova ilçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından Engellilere yönelik “Kulluk için yok engel, yeter ki sen de camiye gel” isimli buluşma düzenlendi

Çukurova’da ‘Kulluk için yok engel  yeter ki sen de camiye gel’

ADANA (İLKHABER) - Çukurova ilçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından Engellilere yönelik “Kulluk için yok engel, yeter ki sen de camiye gel” isimli buluşma düzenlendi

Ramazanoğlu caminde öğle namazı öncesi Proje kapsamında engellilere yönelik programda Din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu, ilahi ve kasideler söylendi.

İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk tarafından “Kulluk İçin Yok Engel, yeter ki sen de camiye gel” konulu sohbet edildi. Okunan Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duası yapıldı. Duada suriyede, depremde, çiğ felaketinde ve uçak kazasında hayatını kaybedenlere de yer verildi.
Müftü Demirlenk, Diyanet İşleri Başkanlığımızın “Cami ve Engelli Buluşması” programları yapılmasını istemesi üzerine, bu programı Ramazanoğlu camide yaptık. Cemaatimizin rahat ve kolay gelebileceği Ramazanoğlu camiinde her ayın ilk perşembe günü öğle namazı öncesi program yapacağız. Bu kardeşlerimizi daha çok anlamak, değer verdiğimizi göstermek, ibadet etmeye hiç bir şeyin engel olamayacağını göstermek, engelleri birlikte aşmak üzere yapılan bir programdır. Ne kadar Engelli kardeşimiz varsa yanındayız. Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışacağız. Rabbim tüm kardeşlerimizi sağlık ve afiyetten ayırmasın. Cümlemize hayırlı ve bereketli ömürler nasip etsin” şeklinde konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER