banner6

Dağlı: Kozan’da yaşanan vahşetin hesabı sorulacak

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Adana ve Kozan’da yaşanan köpek vahşetinin kendisini çok üzdüğünü, yaşanan vahşetin yargı önünde hesabının sorulacağını söyledi.

Dağlı: Kozan’da yaşanan  vahşetin hesabı sorulacak

ADANA (İLKHABER) - Türkiye Covid-19 ile uğraşırken, tek tük can sıkan haberlerde eksik olmuyor. Bunlardan ikisi Adana’da yaşandı. Kozan Belediyesi’ne ait barınakta aç kalan hayvanların, birbirini yemesi infiale yol açarken, Adana Atatürk Parkı’nda da emekli bir polisin rast gele sokak canına silah sıkması, Adana hayvan severleri ayağa kaldırdı. Bu konuları öğrenen Adana Ak Parti Milletvekili Tamer Dağlı; “Çok üzgünüm. Adana’da yaşanan bu olaylar hepimizi, vicdanı olan herkesi yaralamıştır. Kozan Barınağında can dostlarımızın birbirini yemesi ve Atatürk Parkı’ndaki bu vahşetin hesabı mutlaka sorulacaktır. Ak Parti Teşkilatlarımız Savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Bu iki konu Adana valiliğimiz tarafından incelemeye alınmıştır. Gereği neyse yapılacaktır.” diyerek sahipsiz hayvanlara sahip çıktı.

Türkiye Covid-19 ile uğraşırken, zaman zaman Türkiye’nin bazı yerlerinde can sıkan haberlerde çıkıyor.

Birkaç gün önce Kozan Hayvan Barınağı’nda aç kalan köpeklerin birbirini yemesi Türkiye’de infiale yol açtı. Bu yetmezmiş gibi, şehrin en mutena yerinde Atatürk Parkı’nda emekli bir polisin, sokak köpeklerine silah sıkarak yaralaması hayvan severleri de ayağa kaldırdı.

Bu olaydan haberdar olan Adana Ak Parti Milletvekili Tamer Dağlı yaşanan bu tür olaylardan üzüntü duyduğunu, Kozan’da yaşanan vahşetin kendisini çok üzdüğünü, Adana’da emekli bir polisin sokak canlarına tabanca sıkarak öldürmeye teşebbüs etmesinin de kabul edilebilir bir şey olmadığının altını sert ifadelerle çizdi.

Adana Ak Parti Milletvekili Tamer Dağlı; “Kozan Belediyesi’ne bağlı Kozan Hayvan Barınağı’nda can dostlarımızın aç bırakılarak birbirini yemesi, bizi çok üzmüştür. Bir belediye başkanın başarısızlığı bu olayla ortaya çıkmıştır. Sorunluları kimse duyarsızlığının ve vicdansızlığının hesabını vermeli. Herkes sorumluluğunu bilip gereğini yerine getirmelidir. Dünyanın ne olacağını bilmediğimiz bir süreçten geçerken, bunların vicdansızca yaşanması kabul edilebilir değil. Biz bu canların hakkını hukukunu koruyacağız ve bunun takipçisi bizzat ben olacağım. Ayrıca Adana’nın en mümtaz yerinde Atatürk Parkı’nda sokak canlarına silah çekmek, üstelik polis emeklisinin bunu yapması doğru olmamıştır. Hesabını verecektir. Sayın Adana Valimiz Mahmut Demirtaş’a bu iki olay intikal ettirilmiştir. Gerekli soruşturma yapılacaktır. Bunu yapanların yanında kalmayacağını bilinmesini, gerekirse bu konuyu İçişleri Bakanlığına taşıyacağımızı herkesin bilmesini istiyorum. Ayrıca Adana Ak Parti teşkilatlarımız, bu konularla ilgili Adana Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Bu yaşanan vahşete hiç kimse seyirci kalamaz, cezasızda kalamaz” diye sert bir şekilde konuştu. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER