banner6

Defile ertelendi, hizmetler sürüyor

Engel Olma Destek Ol projesi, dünyada hızla yayılan ve ülkemizi de etkisi altına alan ‘’Korana Virüs Salgını’’ sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi.

Defile ertelendi,  hizmetler sürüyor

ADANA(İLKHABER)-Engel Olma Destek Ol projesi, dünyada hızla yayılan ve ülkemizi de etkisi altına alan ‘’Korana Virüs Salgını’’ sebebi ile ileri bir tarihe ertelendi.

 

Biz De Varız Destekleme Derneği üyeleri, morallerini dik tutup, gerekli tedbirleri almak koşulu ile hizmete devam dedi.

Biz de Varız Destekleme Derneği tarafından bu yıl 5.sinin gerçekleştirilmesi planlanan Engel Olma Destek Ol projesi, ileriki bir tarihte yapılmak üzere ertelendi. Derneğin yönetim kurulu ve proje yöneticileri tarafından alınan kararla projenin iptalinin söz konusu olmadığı ama ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Projeye destek veren başta Seyhan Oteli Yönetim Kurulu olmak üzere, gerek üyelerinin, gerek sponsorların, gerekse defileye toplum gönüllüsü olarak katılacak herkesin ortak akıl birlikteliği içerisinde olduğu belirtildi. Proje koordinatörü, dernek kurucu başkanı Esin Parlak, proje sahibi dernek üyesi Murat Yıldırım, dernek başkanı Birsen Uçar ve bu sene özel gereksinimli çocukların kıyafet tasarımlarını yapan çocuk modacısı Alev Yorulmaz’ın birlikte verdiği beyanatta; ‘’Dernek olarak sloganımız, önce kendimizi ve ailemizi, sonra da toplumu korumak asıl görevimizdir!’’ ifadeleri yer aldı. Çocukların üzülmemesini sağlamak adına ailerle birebir görüşüldüğünü belirten Parlak, ileriki tarihe erteledikleri projeleri için, çocukların gönüllerinde yer edinebilecek ve onlara fayda sağlayacak her türlü katkıyı tedbirli bir şekilde sağlamaya çalışacaklarını, söyledi.

Biz de Varız Destekleme Derneği hizmette sınır tanımıyor

Dernek başkanı Uçar, ‘’ Dernek adımızın ifade ettiği gibi, imkanımız olan her şeyde varız, ya da imkanlarımız ölçüsünde desteklemeye gayret ederiz’’ dedi. Defileyi ertelesek dahi melek çocuklarımızın ihtiyaçları bizim için önceliklidir diyen Birsen Uçar, gelişim sorunları sebebi ile ayak sağlığı sorunları yaşayan, yürümekte zorluk çeken melek çocuklar için yeni bir proje başlattıklarının müjdesini verdi. Çocuklara ayak sağlığı bakımı yaptırdıklarını, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen tedaviler sonrası, bir çoğunun mutluluk çığlıkları ile kendilerine sarıldıklarını, sözlerine ekledi.

Podolog ve AYSA Ayak Sağlığı merkezlerinin sahibi Sibel Seçkiner’den örnek hizmet

Podolog ve aynı zamanda Türkiye’de birçok şubesi bulunan AYSA Ayak Sağlığı Merkezlerinin kurucusu, Biz de Varız Destekleme Derneği üyesi Sibel Seçkiner, Adana şubesinin kapılarını büyük bir memnuniyetle, Biz de Varız Destekleme Derneğinin özel meleklerine açtı.

Sibel Seçkiner, özellikle ayak tırnaklarındaki sorunlar sebebi ile yürüme güçlüğü ve daha birçok farklı sıkıntı yaşayan özel gereksinimli çocuklarla bizzat ilgilenerek, sorunlarının çözümüne destek verdi. Seçkiner, özel gereksinimli çocuklarımızın ayaklarında yaygın olarak görülen tırnak batıklarının, tırnak mantarlarının, acı veren nasırların, siğillerin ve basış bozuklarından kaynaklı sorunların bizzat kendisi tarafından takip edileceğinin müjdesini ailelerle de paylaştığını belirtti. Sibel Seçkiner, ayak sağlığının , sağlık sorunları arasında ilk etapta yer almamasına rağmen, birçok kişinin hayatını olumsuz şekilde etkileyecek kadar önem arz ettiğini sözlerine ekledi. Bu konuda son derece çaresiz kalan ve üyesi olduğum derneğimin melek çocuklarına yardım etmekten dolayı son derece mutluyum diyen Seçkiner, halkımızın da ayak sağlığının önemi konusunda bilgilendirilmesi için elimden geleni yapmaya daima hazırım ifadesini de sözlerine ekledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER