Demirtaş: Çanakkale Zaferi kelepçeleri yakıp eriten ateştir

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir azim ve kararlılıkla, yüreklerde yanan özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, vatan sevgisi ve imanla harmanlanarak yazıldığı; tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nün 104. gurur yıl dönümünü, milletçe bir kez daha onur ve gururla kutluyoruz” dedi.

Demirtaş: Çanakkale Zaferi  kelepçeleri yakıp eriten ateştir

ADANA (İLKHABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir azim ve kararlılıkla, yüreklerde yanan özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, vatan sevgisi ve imanla harmanlanarak yazıldığı; tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” nün 104. gurur yıl dönümünü, milletçe bir kez daha onur ve gururla kutluyoruz” dedi.

Vali Demirtaş 18 Mart Çanakkale ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,

“Çanakkale Zaferi; tarih boyunca onuruyla yaşamış, geçmişi zaferlerle dolu olan ve Anadolu’nun bağrındaki bu şanlı tarihin izleri üzerinde kurulan güzel ülkemize vurulmak istenen kelepçeleri yakıp eriten bir ateştir.

Bu gurur günümüzde; rengini şehitlerimizin döktüğü kandan alan Ay-Yıldızlı bayrağımızı sonsuza dek büyük bir inanç, coşku ve gururla vatanımızın dört bir köşesinde dalgalandıracağımızı; tarih boyunca milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz.

Bilinmelidir ki Aziz Milletimiz; birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, huzurumuzu ve toplumsal barışımızı bozmaya meyleden hain odaklara asla geçit vermeyecek, müsamaha göstermeyecek, gerekli yanıtı her koşulda verecektir. Tarih boyunca birlikte barış içinde yaşamış olan milletimizi bölme gayretleri beyhude çabalar olmaktan öteye gidemeyecek, tarih boyunca her türlü zorluğa göğüs geren asil milletimiz bu vatan topraklarında özgürce, milli birlik ve beraberlik içinde ilelebet yaşamaya devam edecektir.

Bu duygularla, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi de şükranla anıyor, milletimizin her ferdini en içten sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum” 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 18:23

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2