Demirtaş, muhtarlarla buluşup, bilgi aktardı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, sıkça gerçekleştirdiği muhtar ve vatandaş buluşmaları kapsamında Adana merkezindeki muhtar ve vatandaşlarla valilik toplantı salonunda bir araya geldi.

Demirtaş, muhtarlarla   buluşup, bilgi aktardı

 

ADANA(İLKHABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, sıkça gerçekleştirdiği muhtar ve vatandaş buluşmaları kapsamında Adana merkezindeki muhtar ve vatandaşlarla valilik toplantı salonunda bir araya geldi.

 

Vali Demirtaş, toplantı öncesinde il genelindeki çalışmalarla ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu.

 

1550 yatak kapasiteli Adana Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte Adana’nın sağlık alanında bölgesel bir çekim merkezi olduğunu söyleyen Vali Demirtaş, 200 yataklı Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, 200 yataklı Kozan Devlet Hastanesi, Saimbeyli İlçe Hastanesi, İmamoğlu Devlet Hastanesi ek bina inşaatları ile Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinde ASM ve TSM binalarının hizmete girdiğini ifade etti. Yüreğir ilçemize bağlı Karataş yolunda, 100 yataklı yeni bir devlet hastanesi yapılması yönündeki çalışmaların hızla sürdüğünü belirten Vali Demirtaş,  Seyhan ilçesine de 150 yataklı yeni bir devlet hastanesinin yapılacağını  dile getirdi.  

 

Vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Vali Demirtaş, Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’nin tamamlanmasıyla Adana’nın işsizlik sorununun büyük ölçüde azalacağını belirtti.

 

Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi’nin yapılması muhtemel rafineri ve petro-kimya tesisleri ile Adana’nın gelecekteki en önemli projesi olarak ön plana çıktığını belirten Vali Demirtaş, projede gelinen aşama ile ilgili de vatandaşlara bilgiler verdi.

 

Adana’ya geldiği günden beri elinden geldiği kadar vatandaşlarımızla bir araya gelmeye özen gösterdiğini aktaran Vali Demirtaş, daha sonra sözü muhtarlar ve vatandaşlara bırakarak vatandaşların kendisine ilettiği talepleri dinledi ve sorunların çözümüne ilişkin ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

 

Tek tek söz alarak isteklerini anlatan vatandaşlar ve muhtarlar ise her fırsatta kendileri ile bir araya gelen Vali Demirtaş’a teşekkürlerini iletti.

 

Vali Demirtaş, toplantı sonunda vatandaşların talepleri ile ilgili kaymakamlar ile de ayrıca bir görüşme gerçekleştirdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 15:33

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2