Denetimi bize verin

Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur, kaçak at kesiminin artmasının rahatsızlığını yaşadıklarını belirtti ve yetkililere seslendi:

Denetimi  bize verin

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, son dönemde tekrar gündeme gelen hainlerin, insanlara at keserek etini yedirmesi konusunda kendilerine denetleme yetkisi verilmesini istedi. 

Adana’da son dönemde yapılan operasyonlarda çok sayıda kesilmiş at eti ve kesilmeye hazırlanmış atlar ele geçirildi. Yapılan operasyonlar devam ederken haberleri gören vatandaşlar artık et yemekten korkar hale geldi. Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, bu kesimlerin tamamen önüne geçilmesi gerektiğini, bunun içinde kendilerine yetki verilmesini ve geçmişte olduğu gibi kendilerinin en iyi şekilde bu hainlerle mücadele edebileceklerini aktardı.  İhbarları değerlendirerek operasyonlar yapan başta İl Emniyet Müdürü Osman Ak olmak üzere tüm polislere teşekkürlerini sunan Yağmur, kendilerinin denetleme yetkisi olmadığı için ellerinin kollarının bağlı olduğunu ve yaptırım güçlerinin olmadığını savundu.

KİMSEDEN BİR AÇIKLAMA GELMİYOR

Yağmur, yapılan bunca operasyonlarda ele geçirilen at etlerine rağmen kendilerinden başka, meslek grubunun bağlı olduğu kuruluşların hiçbir açıklama yapmadığının altını çizerek, “Yeter artık! Denetleme yetkisi verin şu odaya, elimiz kolumuz bağlı yaptırım gücümüz yok.  Adana Ticaret Odası kasap meslek gurubunun umurunda değil galiba bu olay. Bir açıklama yok. Kırmızı Et Birliği ne işe yarar Allah için biri anlatsın. Görevi nedir ve ben dahi bilmiyorum. Böyle rezillik olmaz bunu yapanlar acaba insan mı insan demeye dilim varmıyor. Bu leşleri kimlere veriyorlar söylesinler.” dedi.

GÜVENİLİR TANIDIK ESNAFTAN ET ALIN

Tüketicilere de uyarılarda bulunan Yağmur, alacakları etleri bildikleri, tanıdıkları güvenilir yerlerden almalarını istedi. Yağmur kendilerine denetleme yetkisi verilmesinin önemli olduğunu ve bu işi geçmişte olduğu gibi tamamen bitirmeye kararlı olduklarını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 13:49

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2