banner6

Devlet Tuncay’a sahip çıktı

31 Temmuz 2020 tarihinde “Devlet büyüklerim bana sahip çıkın” başlığıyla yayımlanan haberimizde adı geçen Bülent Tuncay, Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen özel uçakla Suudi Arabistan’dan alınarak Türkiye’ye getirildi. Vatanına gelmekten çok mutlu olan Tuncay, Adana Şehir Hastanesi’ne önceki gün sabaha karşı getirildi.

Devlet Tuncay’a sahip çıktı

SÜREYYA URİ

ADANA(İLKHABER)-31 Temmuz 2020 tarihinde “Devlet büyüklerim bana sahip çıkın” başlığıyla yayımlanan haberimizde adı geçen Bülent Tuncay, Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen özel uçakla Suudi Arabistan’dan alınarak Türkiye’ye getirildi. Vatanına gelmekten çok mutlu olan Tuncay, Adana Şehir Hastanesi’ne önceki gün sabaha karşı getirildi. Dün hastanede tedavisine başlanan Bülent Tuncay’ı ameliyata alan doktorlar, vücudunun sağlıklı bölgelerinden aldığı deriyi yanık bölgelerindeki yaraları kapatmak için yamadı. İlk ameliyatı gerçekleştirilen Bülent Tuncay, Suudi Arabistan’da 7 aydır hastanede yattığını ve çok zor günler geçirdiğini, oradaki sağlık hizmetlerinin Türkiye’yle kıyaslanamayacak derece kötü olduğunu belirterek, “Hiç ülkeme gelemeyeceğim sanıyordum. Orada bakacak kimsem yoktu. Ayağa kalkamıyor, hareket edemiyordum. Adeta ölümü bekliyordum.  Sağlık hizmetleri zaten orada hiç iyi değil. Devletimden Allah razı olsun. Bana sahip çıktı, Vatanıma gelmekten çok mutluyum. Burada kardeşlerim, yeğenlerim, akrabalarım, sevdiğim insanlar var. Onların varlığını hissetmek bile insana yaşama azmi veriyor. Allah kimseyi vatanından ayrı düşürmesin. Bana sahip çıkan bütün devlet büyüklerime sonsuz teşekkür ediyorum. Allah devletimizin yokluğunu vermesin” dedi.

SUUDİ ARABİSTAN’DA 7 AY ÖNCE ÇIKAN YANGINDA AĞIR YARALANDI

 Suudi Arabista’da oto elektrikçisi olarak çalışan Adanalı Bülent Tuncay, çalıştığı işyerinde 7 ay once çıkan yangında ağır yaralandı. Vücudunun çeşitli yerleri ile kol ve bacaklarında birinci derecede yanık oluşan Bülent Tuncay (43), 7 aydır Suudi Arabistan’ın Buraydah şehrinde eski Krallık Yanık Hastanesinde tedavi görüyordu.

Hastanede yalnız kalan, aile bireylerinin hepsi Adana’da bulunan Bülent Tuncay,  ayağa kalkamadığı için ara sıra yanına gelen yabancı kişilerden rica ederek telefonunu alıyor ve watsapp üzerinden arkadaşlarıyla görüntülü arama yaparak arkadaşlarına derdini anlatmaya çalışıyordu. Arkadaşları çok sevdikleri Bülent Tuncay’ın durumuna çok üzülüp sosyal medya üzerinden  Bülent Tuncay’ın durumunu paylaştı. Arkadaşları da dahil olmak üzere kendisini tanıyıp tanımayan herkesi üzen bu durum, Tuncay’ın ailesini de çok üzdü. Bülent Tuncay’ı göremeyen kardeşleri Adana’da çok büyük üzüntü içinde iki bayram geçirdi. Gözyaşları kurumayan kardeşi Zübey’de Adana’da ilgili makamlara ve Sağlık bakanlığına durumu bildirdi. Duruma ilgisiz kalmayan Sağlık Bakanlığı Bülent Tuncay’ı alması için  bir kez uçak helikopter gönderdi. Ancak Bülent Tuncay ile aynı hastanede yatmakta olan bir başka Türk hastanın borcundan ötürü Bülent Tuncay’ın da helikopterle Türkiye’ye gönderilmesine izin verilmedi. Ve helikopter boş olarak Türkiye’ye dinmek zorunda kalmıştı.

Önceki gün sabaha karşı Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen özel uçak ile Türkiye’ye gelen Bülent Tuncay, “Beş kişiyle birlikte geldik. Benimle birlikte 4 kişiyi daha getirdiler. Allah devletimizden , devlet büyüklerimizden razı olsun. Bana yardımcı oldular” dedi.

Abla Zübeyde Tuncay ise kardeşinin Türkiye’ye gelmiş olmasından duyduğu büyük sevinci anlattı. “Biz iki bayram geçirdik. Ama bayram bize zehir gibi geldi. İki bayramda da kardeşim Suudi arabistan’da hastanedeydi. O orada biz burada ateş içinde yaşıyorduk. Bu günümüze çok şükür. Kardeşim geldi, Şimdi ben ve diğer kardeşim nöbetleşe olarak başındayız. Buraya gelir gelmez ameliyata aldılar. Vücudunun başka yerlerinden deri alıp, yanık yerlerdeki yaralar kapansın diye üzerine yama yaptılar. Hastanemizde bakım çok iyi. Allah devlet büyüklerimizden de buradaki hastanedeki doktorlarımızdan, hemşirelerimizden de razı olsun. Hepsi çok iyi bakıyor. Allah devletimizin yokluğunu vermesin.  Devlet bize sahip çıkmazsa bizim kardeşimizi oradan alıp buraya getirmemiz asla mümkün değildi. Bir an once iyileşip yeniden ayağa kalkacağı günleri dört gözle bekliyoruz” dedi.

BİR AĞABEYİ DE IRAK SAVAŞI SIRASINDA YARALANIP ÖLDÜ

Babası çok küçükken ölen, annesini de yıllar önce kaybeden Bülent Tuncay’ın ağabeyi Şafak Tuncay da  Irak savaşının yaşandığı yıllarda Irak’ta çalışırken çalıştığı işyerinde yaralanmış ve Türkiye’ye geldikten sonra 38 yaşında tedavi görürken hayatını kaybetmişti. Bülent Tuncay ağabeyinin öksüz kalan ve bu yıl üniversiteye hazırlanan kızını da okutmak için hazırlık yapıyordu. 

                                          

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER