Dini ve resmi bayramlarda otobüsler ücretsiz olacak

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Adanalıları sevindirecek bir karara daha imza attı. Artık Dini ve resmi bayramlarda Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ücretsiz yolcu taşıyacak.

Dini ve resmi bayramlarda otobüsler ücretsiz olacak

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Adanalıları sevindirecek bir karara daha imza attı. Artık Dini ve resmi bayramlarda Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ücretsiz yolcu taşıyacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma konusunda geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde de belediye otobüslerinin çalışacağı müjdesini Adanalılara vermişti. Buna birde resmi ve dini bayramlarda eklendi. Adana Büyükşehir Belediye Meclis oturuma gelen gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi. Artık Adanalılar dini ve resmi bayramlarda otobüsleri ücretsiz kullanılabilinecek.

EL KALDIRMA UYARISI

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi 4. Birleşimine ait gündem maddelerinin yer aldığı oturum gerçekleşti. Oturuma Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Murat Cevheribucak başkanlık yaptı. Gündemde 33 madde yer aldı. Oturumda meclis üyeleri oylama esnasında el kaldırmaları konusunda uyarıldı. Gündem maddelerinin oylanması esnasında oyunu “maddeyi kabul ediyoruz” yönünde kullanan ancak el kaldırmayan meclis üyelerine yönelik yapılan uyarıda,  her hangi bir gündem maddesi oylaması yapılması esnasında maddeyi kabul oyu kullanan meclis üyelerinin ellerini kaldırmaları istendi. Oy birliği ile kabul edilen gündem maddelerinde bile, bazı meclis üyelerinin el kaldırıp, bazılarının kaldırılmamasının olası bir itiraz durumunda mahkeme tarafından bu oylamanın kabul edilmediği yönünde ki uyarıda, herkesin kabul ettiği madde için elini kaldırması istenildi.

KABUL EDİLDİ

Gündem maddelerinin arasında yer alan “Yüreğir İlçesi, Misis (Yakapınar)  Mahallesi’nde bulunan 910 parsel nolu belediyemiz adına kayıtlı 41.075,00 metrekare yüz ölçümlü taşınmazın 20.000,00 metre kare kısmının 30 yıla kadar sınırlı ayni hak tesisine (irtifak) ait komisyon raporu” şeklindeki madde oy maddenin oylaması da yapıldı. Oylama öncesi maddeyle ilgili bilgiler veren Murat Cevheribucak, “Burası bizim asfalt şantiyesinin bulunduğu yer. Burası denizdeki gemilerden atıkları alacak bir tesis kuruluyor. İlerleyen günlerde burası ihaleye çıkacak.” ifadelerini kullandı. Ardından yapılan oylama oy birliğiyle kabul edildi.

ÜCRETSİZ TAŞIMA

Adanalı vatandaşların dini ve milli bayramlarda belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanmaları konusu da gündem maddeleri arasında yer aldı. “Her yıl Adana’nın kurtuluş günü olan 5 Ocak’ta belediye otobüsleri ve metrolarda yolcuların ücretsiz taşınmasına ait komisyon raporu” okundu. Okunan bu maddede dini ve milli bayramlarda belediye otobüslerinin Adanalılara ücretsiz hizmet vermesi kararlaştırılan madde yapılan oylamada oy birliğiyle kabul edildi. Diğer gündem maddelerinin de karar bağlanmasının ardından oturum sona erdi.

 
 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 16:16

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2