banner6

Doğan’dan çifte kutlama

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) Başkanı Ali Doğan, Lozan Antlaşması’nın 94’üncü yıl dönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Doğan’dan çifte kutlama

 ADANA(İLKHABER) - Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (Çukurova SİFED) Başkanı Ali Doğan, Lozan Antlaşması’nın 94’üncü yıl dönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

 

Çukurova SİFED Başkanı Ali Doğan, mesajında, Kurtuluş Savaşı sonrası 24 Temmuz 1923'de imzalanan Lozan Antlaşması’nın,  Türkiye’nin bağımsızlığı ve egemenliğinin bütün dünya tarafından kabul edildiği önemli bir gün olduğunu söyledi.

Lozan Antlaşması’nın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş senedi ve tapusu olduğunu belirten Doğan, “Türkiye'nin bugün geldiği durum itibarıyla, Lozan'a her zamankinden daha fazla sahip çıkmak gereklidir. Lozan Antlaşması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde cephede kazanılan zaferin devamı niteliğindedir. Günümüzde Lozan Antlaşması’nın bir zafer değil de yenilgi metni gibi sunulmaya çalışılması asla kabul edilemez. 24 Temmuz 1923'de imzalanan Lozan Antlaşması’na ve ardından kurulan laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak, Türk ulusunun her bir ferdinin görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Lozan Antlaşmasının 94’üncü yılını kutlar, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve büyük bir diplomasi zaferi ile Lozan Antlaşmasını imzalayan İsmet İnönü olmak üzere, bize bu güzel vatanı bırakan Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

Doğan, Basın Bayramı’nın ise Lozan Antlaşması’nın imzalandığı aynı günde kutlanması nedeniyle ayrı bir önem taşıdığını belirtti.

 

Basın ve yayın kuruluşlarının, kamu yararını gözeten, tarafsız ve doğru habercilik anlayışı ile kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirdiğini bildiren Doğan, şunları kaydetti:

 

"Basın yayın kuruluşlarımız,  ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak, toplumu aydınlatmak gibi büyük bir görev ve sorumluluk üstlenmişlerdir. Türk basınının, teknolojik yenilikleri yakından takip ederek gelişimini sürdürmesi,  tarafsız ve ilkeli yayın yapması iş dünyası olarak en büyük beklentimizdir. Farklı görüşlerin ifade edildiği ve tartışılabildiği sağlıklı toplumların temelinde, ifade hürriyeti ve basın özgürlüğü vardır.  Bu düşüncelerle tüm basın mensuplarının bayramlarını kutluyor, görevini ifa ederken şehit olan tüm gazetecilere Allah'tan rahmet diliyorum." 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 14:21

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER