banner6

Doğru tercih, doğru üniversite

Sosyal yaşam alanlarıyla bölge halkının buluşma noktası olan Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde, üniversite adaylarının doğru tercih yapabilmeleri için, “Tercih Danışma Merkezi” standı açıldı.

Doğru tercih, doğru üniversite

 ADANA (İLKHABER)- Sosyal yaşam alanlarıyla bölge halkının buluşma noktası olan Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde, üniversite adaylarının doğru tercih yapabilmeleri için, “Tercih Danışma Merkezi” standı açıldı.

Yüreğir Belediyesi, Yüreğir Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Optimum AVM işbirliğinde açılan stantta, üniversite sınavına giren öğrencilere, doğru okul, doğru meslek seçimi yapmaları konusunda yön veriliyor. Öğrenciler, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) tercihlerini uzman eğitmenler eşliğinde yapıyor.

Uzmanlar öğrencilere doğru tercihin, doğru üniversite olduğunu belirterek, tercihlerini yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda yapmaları konusunda tavsiyede bulunuyor.

Tercih Danışma Standında öğrenci ve velileri merak ettikleri her konuda bilgilendiriliyor. Öğrencilerin en stresli döneminde yanlarında olan Optimum AVM’deki Tercih Danışma Standı 24 Temmuz tarihine kadar açık kalacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 15:39

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER