Doktorlardan sessiz eylem

Sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen şiddet vakaları nedeniyle Adana Tabip Odası üyesi doktorlar ve sağlık çalışanları sessiz eylemlerini sürdürüyor.

Doktorlardan sessiz eylem


Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)-Sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen şiddet vakaları nedeniyle Adana Tabip Odası üyesi doktorlar ve sağlık çalışanları sessiz eylemlerini sürdürüyor.

 

Akşam saatlerinde Adana Atatürk Parkı içerisinde bir araya gelen hekimler ve sağlık çalışanları yaşanan saldırılar nedeniyle hayatlarını kaybeden meslektaşlarının fotoğraflarının yer aldığı afişi açtı. Afişin üzerinde “Artık Yeter! Sağlıkta Şiddet Yasası çıkartılsın” yazıları yer aldı. Bir diğer afişte ise “Yastayız” şeklinde ifade kullanıldı.

 

EYLEMLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Hazırlanan afişlerin arkasında bir araya gelen hekimler sessizce bekleyerek eylemlerini sürdürdü. Bazı hekimlerin bastırdıkları konu ile ilgili broşürleri yoldan geçenlere dağıttığı görüldü. Sessiz eylemlerini sürdüren sağlık çalışanları, eylemlerini bir süre sürdürdükten sonra parktan ayrıldı.

 

DESTEK VERMEYE DAVET ETTİ

Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, sağlıkta şiddet yasasının çıkarılması için nöbette olduklarını söyledi. Bir hafta boyunca Atatürk Parkı’nda saat: 18.00’da nöbette olacaklarını dile getiren Hilal, tüm meslektaşlarını ve Adanalıları bu önemli konuda kendirlerine destek vermeye davet etti.

 

ŞİDDET TOPLUMSAL YAPIYA SİNMİŞ

Şiddetin toplumsal yapıya sinmiş durumda olduğunu anımsatan Başkan Hilal, bundan bir an önce kurtulmak gerektiğini anlattı. Hekimlerin çalıştıkları sağlık kurumlarında ölümlere varabilen saldırılara hedef olmasının kabul edilebilir, anlaşılabilir hiçbir gerekçesinin olamayacağını vurgulayan Başkan Hilal, “Sağlıkta Şiddet Yasası bir an önce çıkarılmalıdır” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 13:50

emre


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER