Duman solumaya başladık

Havaların soğumasıyla sobalar kuruldu. Sobaların kurulup yakılmasıyla birlikte de her kış yaşanan manzara olan cadde ve sokakların duman altında kalması durumu tekrar yaşanmaya başladı. Akşam belirli saatlerde yoğun duman nedeniyle dışarıya çıkmak imkansız hale geliyor. Adana’da akşam belirli saatlerde yoğunlaşan soba dumanları vatandaşlara neredeyse nefes bile aldırmıyor.

Duman solumaya başladık

Bayram BULUT/ ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Havaların soğumasıyla sobalar kuruldu. Sobaların kurulup yakılmasıyla birlikte de her kış yaşanan manzara olan cadde ve sokakların duman altında kalması durumu tekrar yaşanmaya başladı.

Kış aylarının akşam saatlerindeki en büyük sorunlarından olan soba bacalarından çıkan dumanlar, her yıl olduğu gibi bu yılda etkisini gösteriyor. Akşam belirli saatlerde yoğun duman nedeniyle dışarıya çıkmak imkansız hale geliyor. Adana’da akşam belirli saatlerde yoğunlaşan soba dumanları vatandaşlara neredeyse nefes bile aldırmıyor. Saat 18:00 ila 22:00 arasında sokak ve caddelerde nefes almak zorlaşıyor. Bu manzara özellikle kentte bulunan müstakil evlerin bulunduğu mahallelerde daha fazla his ediliyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2