banner6

Duyarlı olun

Adana Valisi Demirtaş, çeşitli incelemelerde bulunduğu Ceyhan’da çeşitli işler üstlenen yüklenici firmalara şartnamelere uyulmasını salık verdi:

Duyarlı olun

 ADANA(İLKHABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, periyodik olarak gerçekleştirdiği ilçe gezilerini Ceyhan ile sürdürdü.

 

İnceleme gezisi sırasında ilk olarak Ceyhan Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Kaymakam Mustafa Ünlüsoy ile kamu kuruluşu temsilcileri ile yerel yöneticiler tarafından karşılandı.

 

İLÇE KAYMAKAMLIĞINI ZİYARET ETTİ

 

Kaymakamlık Makamını ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Kaymakam Mustafa Ünlüsoy’dan ilçenin genel durumu, gerçekleştirilen kamu yatırımları ve hizmetler hakkında bilgi aldı.

 

Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy’a verdiği bilgiler ve gerçekleştirilen hizmetlerden dolayı teşekkür eden Vali Demirtaş, tüm Kaymakamlık görevlilerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

MUHTARLAR VE ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ

 

Vali Mahmut Demirtaş, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunduğu Ceyhan’da, muhtarlar ve esnafla bir araya geldi.

 

Ceyhan Kaymakam Mustafa Ünlüsoy ile kamu kuruluşu temsilcilerinin de hazır bulunduğu Ceyhan Öğretmenevi’nde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Mahmut Demirtaş, muhtarların dile getirdikleri talep ve beklentileri dinledi.

 

 Muhtarlara tek tek söz veren Vali Mahmut Demirtaş, kent merkezi ve tüm ilçelerdeki mahallelerde yaşanan sorunların giderilmesi yönünde çalışmalar yaptıklarını, sıkça gerçekleştirdiği muhtar ve vatandaş buluşmalarında iletilen eksikliklerin giderilmesi noktasında ilgili tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi.

 

ESNAFLA BULUŞTU

 

Ceyhan İlçesi’ne bağlı mahallelerin sorunlarının masaya yatırıldığı muhtar buluşmasının ardından Vali Mahmut Demirtaş, ilçe esnafını işyerlerinde ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu.

 

Esnafın yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılanan Vali Demirtaş, ziyaretleri sırasında kendisine iletilen talep ve beklentilerin takipçisi olacağını söyledi.

 

CEYHAN TİCARET ODASI'NDA İŞADAMLARIYLA BULUŞTU

 

Vali Mahmut Demirtaş, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere gittiği Ceyhan’da,  Ticaret Odası’nı ziyaret ederek, Oda Başkanı Şeref Can ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

 

CTO Başkanı Şeref Can ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Mahmut Demirtaş’a, özellikle enerji yatırımlarıyla dikkat çeken Ceyhan’ın ekonomik potansiyeli ve planlanan yeni yatırımlar hakkında bilgi verdi.

 

Hazırlıkları devam eden Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nin geldiği aşamanın da masaya yatırıldığı ziyarette konuşan Vali Demirtaş, Adana’nın önemli bir ilçesi olan Ceyhan’ın ekonomik açıdan hak ettiği konuma ulaşması ve yeni yatırımlarla buluşması için ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini söyledi.

 

YAPIMI DEVAM EDEN KAMU YATIRIMLARINI DENETLEDİ

 

 Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy ve kamu kuruluşu temsilcilerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’nı ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı.

 

Vali Demirtaş, daha sonra sırasıyla yapımı devam eden İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, 24 derslikli Ceyhan Mesleki ve Teknik Lisesi ile Ceyhan Toplum Sağlığı Merkezi inşaatlarında incelemede bulundu.

 

İnşaatların geldiği aşama hakkında ilgili kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile müteahhit firma yetkililerinden bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, emniyet, eğitim ve sağlık konularının önemine vurgu yaptı.

 

Vali Demirtaş, projeleri üzerinde detaylı incelemelerde bulunduğu inşaatlarının, ihale şartnamelerinde öngörülen sürelerde tamamlanarak, hizmete açılması için, yüklenici firma yetkililerinden gerekli duyarlılığın gösterilmesini istedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 14:49

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER