Eğitim-Bir-Sen'den Kocaispir'e ziyaret

Eğitim-Bir-Sen'den Kocaispir'e ziyaret

ADANA (İLKHABER)-Yüreğir Belediyesi'nin ilçedeki 182 okulun ihtiyaçlarının tespit edilerek giderilmesi için başlattığı Eğitime Dokun kampanyasına ilk ve en büyük destek Eğitim-Bir-Sen'den geldi.

 

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, yönetim kurulu üyeleri ve merkez ilçe başkanlarıyla birlikte Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'i makamında ziyaret ederek başlatılan proje nedeniyle teşekkür etti.

Kocaispir'in daha önce ilçedeki eğitim-öğretim gören çocuklara yönelik önemli işlere imza attığını ancak Eğitime Dokun projesiyle sadece öğrencilerin değil okul idarecilerinin, öğretmenlerin ve velilerin de okulla ilgili yaşadığı bir takım sıkıntıların giderileceğini düşündüğünü söyleyen Başkan Sezer projenin kısa zamanda çığ gibi büyüyerek önce tüm Adana'ya sonra da Türkiye'ye yayılacağına inandığını ifade etti.

Mehmet Sezer bu kapsamda Eğitim-Bir-Sen'in de üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu vurgulayarak Başkan Fatih Mehmet Kocaispir ve projede emek sarf eden herkese başarılar diledi.

Eğitim-Bir-Sen yönetiminin Eğitime Dokun projesine ilk destek verenlerden birisi olmasının önemine işaret eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ise proje ile ilgili bilgiler verdiği konuşmasında hedeflerinin ilk aşamada Yüreğir ilçesindeki okullar olduğunu ancak zamanla Adana'nın neresinde olursa olsun ihtiyaç olan tüm okulların sorunlarını gidermeye çalışacaklarını söyledi.

Başkan Kocaispir Eğitim-Bir-Sen ile eğitim alanında yaşanan sorunların giderilmesi için daha sık bir araya gelip ortak projelere imza atılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Fatih Kocaispir daha sonra Eğitim-Bir-Sen yönetimiyle fikir alışverişinde bulundu.

Görüşmede Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, Fatih Kocaispir'e Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi tarafından hazırlanan Sevdam, Dâvâm Sendikam kitabını hediye etti.

Heyet daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2