banner6

EKOROMA mağdurlarına ZMO ve EMO’dan destek

Önce kayyuma devredilen ardından iflası açıklanan Adana’daki Ekoroma alış veriş merkezi işçilerinin 4 aydır maaşlarının ödenmemesi nedeniyle başlattığı oturma eylemi devam ediyor.

EKOROMA mağdurlarına ZMO ve EMO’dan destek

Mehmet Emin AKÇAY

ADANA (İLKHABER) - TMMOB’ye bağlı Adana’daki Ziraat Mühendisleri ve Elektrik Mühendisleri odalarının başkan ve yöneticileri Ekoroma işçilerini ziyaret ederek eylemlerine destek verdi. Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Semih Karademir, TMMOB’ye bağlı odaların her zaman emekten, emekçiden yana olan tavırlarını bugün de gelecekte de sürdürmeye devam edeceklerini söyledi. Karademir, “Ekoroma çalışanlarının mağduriyeti mutlaka giderilmeli. Emeğin, alın terinin karşılığı mutlaka ödenmelidir. Bizler emeğin ve emekçinin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, Ekoroma işçilerinin haklı ve kararlı direnişlerini desteklediklerini, işçilerin haklarının alınması konusunda ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. Mak, TMMOB’ne bağlı odaların desteklerinin devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 13:51

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER