En lezzetli yarışma

Şehit Yavuz Öztürk Halk Eğitim Merkezi Yöresel Yemek ve Tatlı yarışmasın ilk 5’e giren isimlere ödülleri verildi.

En lezzetli yarışma

 

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Şehit Yavuz Öztürk Halk Eğitim Merkezi Yöresel Yemek ve Tatlı yarışmasın ilk 5’e giren isimlere ödülleri verildi.

Şehit Yavuz Öztürk Halk Eğitim Merkezi tarafından 5 Ocak Adana’nın Kurtuluş Günü nedeniyle Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışmada yarışmacılar adeta yemek ve tatlı konusunda birbirleriyle yarıştı. Birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu yemek yarışmasında en zor iş ise jurilere düştü.

 

LEZZETLER KARŞISINDA JÜRİ ZORLANDI

Yarışmaya yöresel yemek dalında 65, tatlı dalında ise 28 kişi katıldı. Yaptığı ürünleri tek tek tadarak not vermek zorunda olan jüri üyeleri birbirinden lezzetli tatlar karşısında zor anlar yaşadı. Ancak jüri en iyileri seçerek kararını vermek zorunda olduğu için yemekler ve tatlılar tadıldıktan sonra büyük bir titizlikle alınan notlar irdelendi ve  her iki dalda da en iyi 5 lezzete karar kılındı.

 

DERECEYE GİRENLER

Yarışma sonunda ise dereceye girenlerin isimleri açıklandı. Yemek dalında yarışmaya katılan Meryem Çete birinci olurken, Selda Dönerelineş ikinci, Nilüfer Koçak üçüncü, Sima Arnap dördüncü, Sabiha Race ise beşinci oldu. Tatlı dalında da ilk beşe giren isimler şöyle sıralandı; Sevtap Eşer birinci, Emine Kiraz ikinci, Özlem Hasret Çetin üçüncü, Esra Aydoğan dördüncü, Sultan Yılmaz beşinci.

 

KADINLAR MUTLU

Her iki dalda dereceye giren isimlere yarışma kapsamında vaat edilen ödülleri verildi. Dereceye giren kadınlar yaptıkları yemek ve tatlıların beğenilmesini ve ödüle layık görülmesinin sevincini yaşadıklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 16:15

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2