banner6

 Engellilerin denize olan hasreti bitti

Adana’da, engellilerin rahatça denize rahatça girebilmesi için Karataş İlçesi’nde plaja engelli rampası yerleştirildi.

 Engellilerin denize olan hasreti bitti

 Bayram BULUT

ADANA (İLHABER)-Adana’da, engellilerin rahatça denize rahatça girebilmesi için Karataş İlçesi’nde plaja engelli rampası yerleştirildi.

Adana’nın Karataş İlçe Belediyesi tarafından engelli vatandaşların denize rahatça girebilmesi için plaja engelli rampası yapıldı. Engelli Plajı adı verilen alanda engelli vatandaşların gönüllerince denize girebilmeleri için gerçekleştirilen Engelsiz Deniz Projesi görenlerden tam not aldı. Engelli Dernekleri yapılan Engelsiz Deniz Projesi’nin uygulandığı Karataş İlçesine giderek inceleme yaptı. İncelemenin ardından ise denizin keyfini özgürce çıkartan engelli bireyler objektiflere takıldı. Renkli görüntülerin oluştuğu Engesiz Deniz Projesi ile dernek başkanları ve yöneticilerini Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz karşıladı. Topuz yapılan çalışma hakkında burada bilgiler verdi.

Adana Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fethullah Kaygun Başkanlığı’nda Karataş İlçesi Engelsiz Deniz Plajı’nın bulunduğu alana Çukurova Ampute Spor Kulübü Başkanı İsmail Metin, Başkan Yardımcısı Ahmet Çelik, Yıldız Engelliler Derneği Başkanı  Yıldız Alkan, Basketbol Saha Gözlemcisi  İsmail Çiçek, Yüreğir Belediyesi Engelli  Birim Sorumlusu Fevzi Kurul birlikte geldi. Yüreğir Belediyesi’ne ait araçla gelen kişiler adına kısa bir açıklama yapan Adana Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fethullah Kaygun, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in katkılarıyla Yüreğir Belediyesi Engellilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı  Murat Bilal’in talimatlarıyla tahsis edilen araç ile Karataş’a geldiklerini anlattı. Yüzme rampasını kontrol edip test ettiklerini dile getiren Kaygun, “Belediye Başkanımız  Sayın Necip Topuz  Bey tarafından sahilde engelliler için yapılan yüzme rampası kontrol ve testlerini yaparak engelli kardeşlerimizi Karataş ilçemizde deniz suyuyla buluşturduk.  Engellilerin denizle olan hasreti bitti. Denizde engellerin kaldırıldı” dedi.

 

Kaygun, Karataş Liman Plajı’nda yapılan engelli rampasının yapıldığını anlattı. Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’un konuyla ilgili bizzat gelerek denizde STK Başkanları ile istişarelerde bulunup, aksaklıkların giderilmesi talimatı verdiğini dile getiren Kaygun, emeklerinden ötürü Topuz’a teşekkürlerini sundu. Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fethullah Kaygun, “Her yapılan güzel çalışmaların Karataş ilçemize ve belediye başkanımız Sayın Necip Topuz Bey’e puan getireceğine ve artı sağlayacağına inanıyoruz. Güzel ilçemizde engelli ile ilgili çalışmaların yapılmasında bizler de haberdar olursak en uygun standartlara göre beraber istişare edip ilçemizi daha da güzelleştiririz. İlçemizde sportif çalışmalarında olması için sayın belediye başkanımızı  en kısa zamanda ziyaret edeceğiz.  Ayrıca Bizlerin Karataş Belediyesine gitmemize vesile olan engelli kardeşlerimize yapılan engelli parkurunu; rampasını yerinde görmemizi sağlayan Yüreğir Belediyesi Engelli Dostu Yürekli Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Kocaispir  Beyefendinin katkılarıyla Yüreğir Belediyesi Engellilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Murat Bilal Bey in talimatlarıyla tahsis edilen araç için  teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 Çukurova Ampute Spor Kulübü Başkanı İsmail Metin ise, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’un yaptığı bu çalışmadan ötürü teşekkürlerini sunarak, “Güzel şeyler yapmış. Umarız diğer belediye başkanlarımıza emsal teşkil eder. Bizlerde hizmet eden herkesin yanında olur ve onları alkışlarız, teşekkür ederiz. Bizler Adana ilinde ve ilçelerinde yaşayan engelli kardeşlerimiz adına geldik, incelemeler yaptık. Bizde STK olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Her şeyi istişare ederek sorunların giderileceğine inanıyoruz. Bizler denize girebilmeniz için bu olanağı sağlayan Belediye Başkanımız Necip Topuz Bey'e teşekkür ediyoruz. Necip başkanımızdan burada kala bilmemiz için yer temin edilmesini istiyoruz” dedi.

Yıldız Engelliler Derneği Başkanı Yıldız Alkan’da, çalışmaların çok güzel olduğunu belirterek, “Bundan sonra engelli kardeşlerimiz güvenli bir şekilde denize girecekler. Herhangi bir tehlikeyle karşılaşmayacaklarına inanıyorum. Çünkü Belediye Başkanımız Sayın Necip Bey sorunun çözümüne ulaşmıştır. Yaptığım incelemelerde başarılı bir çalışma olduğunu gördüm. Sayın başkana teşekkür ediyoruz ve hizmetlerinin devamını diliyoruz” diye konuştu.

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER