banner6

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu turnelere hazır

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu turnelere hazır

MERSİN (İHA) - Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, turneler öncesi son oyun gösterimini gerçekleştirdi. Seyirciden yoğun ilgi gören Belediye Şehir Tiyatrosu, ‘Entrikalı dolap komedyası’ oyunu ile sanatseverlerle buluştu.  

  Her Cuma Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi salonunda sergilediği oyunlar ile  ilçeyi sanatın başkenti haline dönüştüren Belediye Şehir Tiyatrosu, turneler öncesi  son oyunu ile seyircisiyle buluştu. Yunus Emre Gümüş’ün kaleminden çıkan ve  Deniz Sandalcı’nın yönetmenliğini yaptığı ‘Entrikalı dolap komedyası’ oyununa,  ilginin yoğun olduğu dikkat çekti. Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni  Deniz Sandalcı, turne hazırlıklarını tamamladıklarını vurgulayarak, sergiledikleri  oyunları ulusal boyuta taşımaya hazırlandıklarının altını çizdi.

  Sanatın ve kültürün gelişmesi adına yapılan tüm faaliyetlerin destekçisi olduklarını  belirterek, Erdemli’yi sanatın başkenti haline getirmek için çalışmaya devam  edeceklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaz ayında  gerçekleştirdikleri Ayaş Antik Tiyatro Festivali ile de 2000 yıl sonra tarihi amfinin  perdelerini aralayarak, ulusal tiyatrocuları bir araya getirdiklerini hatırlattı. Tollu,  “Erdemli'nin gelişimini sadece alt yapı noktasında değil, tüm tarihi ve turizm  projelerinde de destekliyoruz. Çocuklarımızın gelişimi için birçok alanda çalışma  ortamı oluşturduk. Düzenlediğimiz festivallerle ilçede turizmi canlandıracak  faaliyetler gerçekleştirdik. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak adına  sosyal alanlara yönlendirdik, eğitimlerini destekledik. Tüm bunları yaparken tek  gayemiz ülkeye ve millete hayırlı bireyler yetiştirmekti. Bu güne kadar yaptıklarımız  ile de Allah’a şükür amaçlarımıza ulaştık. Artık daha büyük projeler ile Erdemli’yi  dünya standartlarında bir kent statüsüne ulaştıracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 10:58

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42