Ertem: Özlük dosyamdaki bilgileri aldılar

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Haber Sen Adana Şube Başkanı Yusuf Ertem, kendisinin özlük dosyasında bulunan bilgilerin alınarak, yetki dönemi nedeniyle geçmişine ait bilgilerin karalama propaganda aracı olarak kullanıldığını öne sürerek konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Bayram BULUT/ÖZEL

ADANA (İLKHABER) - Her yetki dönemi geldiğinde sendikalar arasında yaşan sorunlara bir yenisi eklendi. Bu kez yaşanan sorunlar adli mercilere taşındı. Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Haber Sen Adana Şube Başkanı Yusuf Ertem, kendisinin özlük dosyasında bulunan bilgilerin alınarak, yetki dönemi nedeniyle geçmişine ait bilgilerin karalama propaganda aracı olarak kullanıldığını iddia etti. PTT’ye ait insan kaynaklarından rakip sendika tarafından bilgilerin alındığını savunan Erten, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

SUÇ DUYURUSUNDA ŞU İFADELER YER ALDI

Türk Haber Sen Adana Şube Başkanı Yusuf  Ertem tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde konu ayrıntılı olarak yazıldı. Kendisinin halen Adana Posta Dağıtım Müdürlüğü’nde görevli memur olarak çalıştığını belirttiği dilekçesinde Ertem, “Ayrıca Türk Haber Sen Adana Şube Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Adana PTT Başmüdürlüğü’ne bağlı İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapan H.A ise Memur Sen Temsilcisi olup, kurum içerisinde beni karalamak ve üyelerime karşı küçük düşürmeye çalışmak için şahsıma ait arşivde yer alan gizli sicil belgelerimi, TC Kimlik numaramı, eski hükümlü belgemi ve diğer evraklarımı gizli ve kişiye özel olmasına rağmen temin ederek piyasaya sürmeye çalışmış ve bu hususta bazı kişilere bu belgelerimi bizzat elden vermiştir.  Bu olaylara tanık olan ve olay tarihinde Seyhan dağıtımda çalışan ancak sonradan İmamoğlu’na PTT memuru olarak atanan H.T ve Seyhan Dağıtımda halen çalışan C.K bizzat şahittir.  Bu şahıslara hitaben alın bu Yusuf Ertem’e ait gizli belgeleri seçim döneminde kullanın diyerek bu gizli evratları bizzat vermiştir. Yukarıda izah ettiğim üzere, adı geçen hakkında gizli ve özel belgelerimi illegal yollardan temin ile şansımı karalamak için kullanan H.A’dan şikayetçiyim.” ifadelerini kullandı.

AÇIKLAMA YAPTI

Suç duyurusunda bulunmasının ardından açıklamalarda bulunan Türk Haber Sen Adana Şube Başkanı Yusuf Ertem, kendisinin çalıştığı kuruma hükümlü kadrosuyla girdiğini anlattı. Kimseden saklayacağı gizleyeceği bir şeyinin olmadığını belirten Ertem, “Ben kuruma hükümlü kadrosundan girdim. Ancak 26 yıl çalışmama rağmen ve 24 yıldır Türk Haber Sen Şubesini yönettiğim ve rakip olduğum için benim özlük dosyamdaki bilgileri servis yapmışlar. Servis yapan insan kaynaklarında çalışan Memur Sen Sendikası’nın Şube Başkanı. İnsan Kaynakları artık benim gözümde güvenirliğini yitirmiştir. Bundan sonra olacak bütün sorumluluklar başmüdürümüze aittir. Hangi arkadaşımızın özlük dosyasına girilmiştir.  Kim bunun hesabını verecek. Yarın adımıza şirket kurulsa ne yapacağız.  Kimlere ne söyleyeceğiz. Ardımızdan icra dosyaları gelmeye başlarsa bunun hesabını kim verecek. Buna bir dur diyen olmayacak mı? Bunu yapanları kınıyorum. Bu durumu duyduğumdan beri geceleri uyuyamıyorum. Gözüme uyku girmiyor. Ancak ben nasıl adaletin önünde hesap verdiysem, bunu yapanlarda adaletin önünde hesap verecekler.  Bu konunun sonuna kadar takipçisiyim. Sonuna kadar arkasındayım.” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğuna dikkat çeken Türk Haber Sen Adana Şube Başkanı Yusuf Ertem, “Yetki dönemi gelince Yetki dönemine gelince beni araştırmışlar. Yusuf’un yüz kızartıcı suçu var. Dosyasında bunlar yazıyor, ben bununda mahkeme kararını ele geçirdim diyerek servis yapılmış. 1989 yılında işlemiş olduğum bir suçum vardı. Bu suçumun bedelini ödedim. 1989 yılında yaşadıklarımı tekrar gündeme getiriyorlar. 2-3 aydır bir şeyler duyuyordum. Ancak elimde belge olmayınca konuşamıyordum. Ancak şuanda elimde bu konuyla ilgili belgeler var. Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Genel Müdürlüğe suç duyurusunda bulundum. Bu kişiler hakkında gerekli işlemin yapılmasını istedim. Elimde bulunan belgede, özlük dosyamda bulunan 4 adet resimli mahkeme kararı TC kimlik numaramı, sicil numaramı gösteren bölge, işe giriş belgemin hepsi mevcut. Hepsini vermişler. Adaletin kestiği parmak acımaz suç duyurusunda bulundum.” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 22:57

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2