banner6

Esnafların FETÖ tepkisi

Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin yıldönümünde, TESK'in önderliğinde, 82 Birlik ve 13 Mesleki Federasyon ile aynı gün yapılan ortak açıklamada, "15 Temmuz'da Hain FETO/PDY canımıza kast etti, Milletimiz, Devletine sahip çıktı"dedi.

Esnafların FETÖ tepkisi

Esnafların FETÖ tepkisi

 

ADANA (İLKHABER)- Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi'nin yıldönümünde, TESK'in önderliğinde, 82 Birlik ve 13 Mesleki Federasyon ile aynı gün yapılan ortak açıklamada, "15 Temmuz'da Hain FETO/PDY canımıza kast etti, Milletimiz, Devletine sahip çıktı"dedi. 

 

Birlik Başkanı Nihat Sözütek'in,  dev 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Pankartı'nın da asılı olduğu Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Terziler Federasyonu ve Adana Terziler Esnaf Odası Başkanı Sinan Turhan, TETESFED Genel Başkan Yardımcısı ve Adana ETESO Başkanı İsmail Abike, ESKKK 1.Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın, Adana ESOB Başkan Vekilleri; Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Şoförler ve Kamyoncular Esnaf Odası Başkanı Kenan Yılmaz, Birlik Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü ile çok sayıda esnaf ve sanatkar odası başkanı ile genel sekreterleri iştirak ederek destek verdi.

 

Birlik Başkanı Sözütek, 2016 yılı 15 Temmuz'unda gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminin, milletin desteği, Atatürkçü, Milliyetçi, Kemalist, Ulusalcı Subaylar ile Emniyet Mensuplarının çabası, devletine sadık idareci ve yöneticilerin gayreti ile önlendiğine dikkat çekerek, "Din, cemaat, tarikat adı altında birleşen FETO/PDY eğer başarılı olsaydı, canımıza kast edeceklerdi. Allah'a şükür ki, halkımız, milletimiz ülkesine, devletine sahip çıktı, hainler başarılı olamadı. Hain darbe girişimine ilk karşı çıkanların başında esnaflarımız da vardı. Taksici ve büfeci esnafımız başta olmak üzere o gece birçok meslek dalından ülke genelinde 51 esnafımızı şehit verdik. 15 Temmuz hain darbe girişimini ve devletimizi ele geçirme kalkışmasını esnaf teşkilatı olarak bir kez daha şiddet ve nefretle kınıyoruz"dedi.

 

Başkan Sözütek, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârların,  nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olduğunu ve ayakta olmaya devam edeceğini de ifade ederek, "Hiçbir zaman cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkânı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman milletimiz ve esnaf teşkilatımız ülkesine ve devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Ülkemiz üzerinde kötü emel besleyenler hiçbir zaman heveslenmesinler. Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet hep var olacaktır. Hiçbir güç bizim birlik ve beraberliğimizi bozamaya asla bozamayacaktır” diye konuştu.

 

ORTAK BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

"T.C. Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Hain Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz'un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha şiddetle KINIYORUZ.

Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve Milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, her türlü darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Bu Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır Allah'ın izniyle.Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim Düşmanlarına bu mukaddes topraklarda Devletimizi ele geçirme fırsat ve imkânı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır.

Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile Devletimizin, Milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır.15 Temmuz 2016'da yüce milletimize ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir.Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir.  Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır.

Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır.FETÖ ve diğer Terör Örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları, örgütle ilişkisi, alakası ve irtibatı bulunanlar, bağımsız Türk Yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Daha güçlü bir Türkiye ve Devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir.

Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 kardeşimize Allah'tan gani gani rahmet diliyor, 2301 gazimize de şükranlarımızı iletiyor, yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz.Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Millet Ve Tek Devlet Ülküsü Etrafında Sımsıkı Kenetlenerek Sonsuza Kadar Varlığını Sürdürecektir. Biz esnaf ve sanatkârlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde ülkemizin hak ettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün Yüce Milletimizin İradesi olduğuna inanıyoruz"

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 17:53

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER