Estetiğe katkı: Dikey Bahçe!

Estetiğe katkı: Dikey Bahçe!

Estetiğe katkı: Dikey Bahçe!

 

 

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Belediyesi Kayyuma geçtiği günden beri ilde yapılan çalışmaları durmaksızın devam ediyor.         

Şehrin girişinde eski Mezbahana, Hava Radar Mevzi Komutanlığı karşısında şehir mezarlığının  altında bulunan ”Küçük Tepe” adı verilen yerde Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, gece mesaisine çıkarak adının verildiği Dikey Bahçe’de incelemede bulundu.

1500 metrekare alan üzerinde yapılan Dikey Bahçe’de Mardin’i süsleyen cami, kilise, manastır, medreselerde bulunan figüranları yansıtan taş işçiliği kullanılmış. Şehrin girişinde yapılan bu çalışmaların Ramazan Bayramı’na kadar bitirilmesine özen gösteriliyor.  

1 milyon 100 bin TL  ihale edilen, şehrin estetiğine ayrı bir renk katacak olan işin kontrolünü üstlenen Füzin  Karaboğa, “ Yapılan bu güzel Dikey Bahçesi şehrimize başka bir güzellik katacak. Mardin din, dil, mezhep ayırımı yapılmadan bir hoşgörü memleketidir. Sayın valimiz de bunları göz önünde bulundurarak bu şaheser eserin ortaya çıkması için kolları sıvadı. Halkın dedikodu ve uydurmalarına hiç kimse itibar etmiyor. Önemli  olan Mardin’e ve Mardin insanlarına hizmettir. Bakınız yukarı Mardin ve yeni şehir temizlik işlerine bakın; yerde bir çöp dahi bulamazsınız. Daha evvel şehrin kirliliğinden her yaz   vatandaşlarımız haşerelere teslim oluyordu. Ama şimdi ne oldu, her taraf pırıl pırıl. Onun için yapılan bu Dikey Bahçe şehrimize başka bir güzellik verecek.” dedi.

.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:38

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2