banner6

Evde eğitim gören öğrenci karnelerini evlerinde aldı

Evde eğitim gören öğrenci  karnelerini evlerinde aldı

Adnan AVUKA

 

MARDİN (İLKHABER)- Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu İlçesinde  evde eğitim gören Elifana Mehmet Konuş İlkokulu 1. sınıf  öğrencisi Vedat Örün, Öğretmen Necmi Karataş Özel Eğitim Uygulama Okulu 2. sınıf öğrencisi Hiranur Sincar ve Şehit İlhan Varank Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Nuriye Gölbaşı’nı evlerinde ziyaret ederek karnelerini evlerinde verdi.

     Okulda arkadaşları ile karne heyecanını yaşayamaması nedeniyle buruk geçirdikleri bu önemli günde İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, öğrenciileri evlerinde ziyaret ederek karnelerini ve Vali Mustafa Yaman’ın hediyelerini takdim etti. Sarı’ya bu güzel etkinlikte İl Müftüsü İsmail Çiçek’ eşlik etti.

 Sarı, "İlimizde evde eğitim gören toplam 94 öğrencimiz bulunmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hiçbir öğrencimizi sistemin dışında bırakmıyoruz, çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle okula devam edemeyen öğrencilerimize öğretmen görevlendirerek evlerinde eğitim veriyoruz. Emeği geçen idareci, öğretmen ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 09:17

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER