banner6

Farkındalık Oluşturan İmza Günü

 Farkındalık Oluşturan İmza Günü

ADANA (İLKHABER)- Avukat, bestekar ve yazar İkbal Özlem Arıoğlu, Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde okurları ile buluştu. Kaybettiği otizmli oğlu için yazdığı kitabı imzalayan yazar, aynı zamanda önemli  bir farkındalık oluşmasını da sağladı.

 

Otizmli çocuklar ve gençler için yaptığı farkındalık çalışmaları ile adından söz ettiren Özlem Arıoğlu, geçtiğimiz yıllarda kaybettiği Otizmli oğlu anısına yazdığı “Serhan’la Otizm Sınavımız” adlı kitabının imza gününü Optimum AVM’deki D&R mağazasında gerçekleştirdi. İnsani Değerleri Yüceltme Derneği Başkanı Muhlis Uçar’ın da katıldığı imza gününe Adanalılar yoğun ilgi gösterdi. 

 

İkbal: “Otizm bir hastalık değil farklılıktır”

 

“Serhan’la Otizm Sınavımız” kitabında oğlu ile yaşadıklarını anlattığını belirten  Arıoğlu, otizmin bir hastalık değil, farklılık olduğunu ve bunu kabul ederek yaşamak gerektiğini kaydetti. 

 

Kendi deneyimleri ve hayatından kesitlere  yer verdiği kitabını bir rehber olması amacı ile yazdığını  söyleyen Arıoğlu, “Kitabımda, otizmli bir bireyle yaşarken nerele dikkat edilmesi gerektiğine, aynı durumda olan aileleri nelerin beklediğine, otizmli bir bireye; yapılması ve yapılmaması gereken davranışlara değindim” dedi.  

 

İkbal Özlem Arıoğlu, kitabını oğlu Serhan Arıoğlu’nu kaybettikten 6 ay sonra yazmaya karar verdiğini ifade etti. Otizmli bireylerin mutlaka hayata entegre edilmesi gerektiğini dile getiren Arıoğlu, hayatta en değerli şeyin sevgi olduğunu, sevgi ve sabır ile her olumsuzluğun aşılabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 12:16

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42