banner6

Fikret Yeni’den ÇGC’ye ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Adana İl Başkanı Fikret Yeni ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Fikret Yeni’den ÇGC’ye ziyaret

 

ADANA(İLKHABER) – Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Adana İl Başkanı Fikret Yeni ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

24 Temmuz Basından Sansürün Kaldırılışının 109. Yıldönümü nedeniyle gerçekleşen ziyarette basının demokrasiye katkısına olan inanç paylaşıldı.

Ziyarette duygularını dile getiren Fikret Yeni, "Kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak, tarafsız bir anlayışla çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir. Bizler bunun en güzel örneğini 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında gördük ve yaşadık. Demokrasiden yana tavır alan basınımız bu ülkeyi karanlığa götürecek hain kalkışmanın karşısında yer almış, canı pahasına yaptığı yayın ve bilgi paylaşımları ile darbe girişiminin bastırılmasında en önemli etkenlerden biri olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, basın sektöründe çalışan ve emek veren gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ederim” dedi.

Ziyareti için Yeni’ye teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise, Türkiye’de basın mensuplarının tam olarak özgür bir ortamda mesleğini icra edemediğini kaydetti. Esendemir, halkın haber alma hakkını gözeterek hareket eden medya mensuplarının cezaevlerinde tutulmasının da yanlış olduğunu söyledi.

 

Ziyarette ÇGC Genel Sekreteri M.Ömer Üney, Yönetim Kurulu Üyeleri Sefa Saygıdeğer ve Süreyya Uri ile AK Parti İl Başkan Yardımcıları Ali Sorar ve Ömer Faruk Akkaş da hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 14:26

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER