banner6

Fuhuş operasyonu mahalleliyi sevindirdi

Beyazevler Mahallesi sakinleri sevindiren operasyon sonrası basın açıklaması yaparak İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve teşkilatına teşekkürlerini sundu.

Fuhuş operasyonu mahalleliyi sevindirdi


Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Beyazevler Mahallesi sakinleri sevindiren operasyon sonrası basın açıklaması yaparak İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve teşkilatına teşekkürlerini sundu.

 

Adana’da yıllardan beri vatandaşların şikayetçi olduğu fuhuş konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Adana’nın Çukurova İlçesi’ne bağlı Beyazevler Mahallesi sakinleri geçtiğimiz yıllardan beri mahallelerinde fuhuş yapıldığını ve bu durumdan rahatsız olduklarını belirtiyorlardı. Konuyla ilgili basın açıklamaları yapıp, dilekçeler doldurmuşlardı. Mahalle sakinlerinin yaşadığı sıkıntılar için Adana İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri düğmeye bastı.

 

ADIM ADIM TAKİP

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, gece yol kenarı ve dolmuş duraklarında bekleyip, burada fuhuş yapan kadınların izini sürünce; ‘Faça Kral’ lakaplı Mehmet Y. liderliğindeki çeteye ulaştı. Polis, tam 2 ay boyunca çöpçü, atık kağıt toplayıcısı ve dilenci kılığına girip, çeteyi hem karadan hem de havadan ‘drone’ ile adım adım takip etti. Ekipler, ‘müşteri’ olup çeteyle de yakın temas kurdu. Mehmet Y.’nin, merkez ilçe Çukurova’ya bağlı Beyazevler Mahallesi’ndeki ormanlık alanında mangal yakıp, semaverde çay demleyerek kendisine ‘piknikçi’ görüntüsü verip, bölgedeki otoyol ve dolmuş duraklarında fuhuş yapan kadınları da takibe aldığı belirlendi. Tüm delillerin toplanmasının ardından da 18 Eylül tarihinde operasyon için düğmeye basıldı; Mehmet Y. ile birlikte 3’ü çocuk, biri kadın toplam 14 kişi gözaltına alındı.

 

SELAMİ YILDIZ’A TEŞÜKKÜR

Fuhuş çetesinin çökertildiğini haber alan vatandaşlar sevinçlerini gizleyemedi. Çukurova İlçesi Beyazevler Mahallesi Muhtarlığı önünde toplanan mahalle sakinleri burada tekrar bir açıklama yaptı. Toplanan mahalle sakinleri adına Mahalle Muhtarı Cabbar İğde açıklama yaparak, Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'a ve tüm polis teşkilatına teşekkür etti.

 

MAHALLEMİZ FUHUŞTAN KURTULDU

 Yaşadıkları kabus dolu zamanlar hakkında da bilgiler veren İğde, hava kararınca yol kenarına çıkıp burada fuhuş için kendilerine müşteri arayan kadınlardan rahatsız olduklarını, çetenin mahallelerinde adeta terör estirdiğini savundu. Son günlerde fuhuş olaylarının mahallelerinde arttığını anımsatan İğde, “Özellikle son günlerde fuhuş giderek artmıştı. Kadınlar yoldan çevirdikleri kişilerle neredeyse sokak ortasında cinsel ilişkiye giriyordu. Çocuklarımız ve eşlerimizle birlikte dışarı çıkamayacak duruma gelmiştik. Polisin gerçekleştirdiği operasyonun ardından rahat bir nefes aldık, mahallemiz fuhuştan kurtuldu. Adana İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'a ve tüm polis teşkilatına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 13:41

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER