Gazeteciler, vatandaş ile devlet arasında köprüdür

Adana Valisi Demirtaş, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yayınladığı mesajla kutladı:

Gazeteciler, vatandaş ile devlet arasında köprüdür


 

ADANA(İLKHABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi gören basın, demokrasinin de gelişmesine katkı sağladığını ifade etti.

Vali Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, basının ülke kalkınmasında ve vatandaşların kendi fikirlerini ifade edebilmesi açısından büyük bir önem arz ettiğine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Küreselleşen dünyamızda teknolojik gelişmelerin hızla yenilenmesi ile etkinliği her geçen gün daha da artan basın kuruluşları; haberleşme özgürlüğünün kullanılmasında ve vatandaşlarımızın kendi fikirlerini ifade edebilmesinde büyük önem arz etmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra toplumsal sorunlar karşısında kamuoyu oluşturmak, vatandaş ve devlet arasında köprü kurmak gibi önemli misyonları da yüklenen gazetecilerimiz, demokrasinin ve sivil toplum örgütlerinin güçlenmesi ve gelişmesine de katkı sağlamaktadır.

 

Basın özgürlüğünün tesisine esas oluşturması açısından kişilerin haber alma hakkının korunması, ancak gazetecilerin rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda çalışmalarının temini ile mümkündür. Bizler de bu anlayışla önemli bir kamu hizmetini icra eden gazetecilerimizin daha iyi şartlarda, daha iyi sosyal imkanlara kavuşarak görevlerini yapmaları için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle gündeme taşıdıkları konularla ilimizin gelişmesine katkı sağlayan yerel gazetecilerimiz başta olmak üzere, basın meslek ilkeleri doğrultusunda görevlerini başarıyla yerine getiren tüm basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günüʹnü kutlar; sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler temenni ederim.”

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 15:59

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2