banner6

Gazetecilerden Tutaş’ıya “Hayırlı Olsun” ziyareti

Gazetecilerden Tutaş’ıya  “Hayırlı Olsun” ziyareti

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – Mardin’in Artuklu İlçe Belediye Başkanı seçilen Abdulkadir Tutaşı’ya gazeteciler “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulunup başarılar diledi.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet  Çelik, Basın İlan Kurumu Mardin Şube Müdürü Adnan Günbeği ile birlikte ulusal ve yerel gazeteciler başkan Tutaşı’yı makamanda ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Gazetecilerin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Abdulkadir Tutaşı, basın mensuplarıyla koyu bir sohbete daldı. Başkan Tutaşı, toplantıda hazır bulunan gazeteci ve fotoğraf sanatçısı 52 yıllık gazeteci Adnan Avuka ile iki devre beraber çalıştıklarını ve belediyenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü yaptığını, tutuğunu koparan ve çok çalışkan bir yapıya sahip olduğunu anlatı. Başkan Tutaşı’nın çok çalışkan biri olduğunu kaydeden Avuka, “Başkan Tutaşı ne gece bilir nede gündüz. İki devre birlikte çalıştık. Halkın hizmetinde oldu. Bütün imkansızlıklara rağmen özellikle kış aylarında ayaklarına sarı bir çizme giyerek işçilerle birlikte kürek sallardı. Mardin’in hizmete çok ihtiyaçı var. Önemli olan hizmettir. Bizler basın mensupları olarak çalışan ve memleketi faydası olan kim olursa olsun yanındayız. Başkanların yanlışları varsa eleştireceğiz, güzel şeyler yaparlarsa da bunları kamuoyuna en güzel şekilde anlatacağız. Şuanda yapılması gereken ve toplumun ihtiyacı olan birlik, beraberlik ve kardeşliktir” diye konuştu.

Öte yandan Mardin Basın İlan Kurumu Müdürü Adnan Günbeği, Başkan Tutaşı’ya günün önemi nedeniyle Telkari’den Gümüş Türk Bayrağı Rozeti taktı.                                                              

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 09:58

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER