Gazetecilik, çağdaş yaşamın unsurudur

Yüreğir Belediye Başkanı Çelikcan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Gazetecilik, çağdaş   yaşamın unsurudur

AppleMark AppleMark

ADANA(İLKHABER) - Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla Sheraton Otel’de gazetecilere kahvaltı verdi. Valilikte program dışı gelişen bir toplantı nedeniyle kahvaltı programına katılamayan Başkan Çelikcan’ı Başkan Yardımcısı Feridun Sarı temsil etti.

 

Sheraton Oteli'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Adana'da yayın yapan yazılı ve görsel basın çalışanları katıldı.  Yoğun katılımın gerçekleştiği  toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Feridun Sarı basın emekçilerinin gününü kutladı.

 

Program dışı toplantı nedeniyle kahvaltı programına katılamayan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir'e çiçek takdim etti.

 

Basın mensuplarının kamuoyunu bilgilendirmek gibi çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirten Başkan Çelikcan ''10 Ocak, basın çalışanlarının sosyal haklarını sağlayan 212 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Denetleyici güç olarak da bilinen gazetecilik, çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. Mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunu doğru bilgilendiren değerli basın mensuplarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. Biz, sizlerin bu önemli görevinizi yerine getirirken her zaman yanınızdayız." dedi.

 

Daha sonra Doğan Haber Ajansı Bölge Müdürü’ne hayırlı olsun ziyaretinde de bulunan Başkan Çelikcan Bölge Müdürü Bekir Karakoca’ya başarılar diledi. 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 15:15

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2