banner6

“Geleceği Birlikte İnşa Edelim”

Adana Seyhan ilçesinde başarılı eğitimiyle göz dolduran Saniye Hüsamettin Özaltın ortaokulu, “Geleceği Birlikte inşa Edelim” projesi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

“Geleceği Birlikte İnşa Edelim”

ADANA(İLKHABER)-Adana Seyhan ilçesinde başarılı eğitimiyle göz dolduran Saniye Hüsamettin Özaltın ortaokulu, “Geleceği Birlikte inşa Edelim” projesi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Romanya, Portekiz, Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen misafirlere ev sahipliği yapan Saniye Hüsamettin Özaltın ortaokulu; bilginin yanında uygar davranışın önemini bilen bir gelecek nesil yetiştirmeyi hedefliyor.  Sevgi ve saygının  temellerinin atıldığı, güven ve huzurun inşa edildiği, mutlu ve gurur duyulan bir nesil yetiştirmek için büyük bir performans sergileyen okul yetkilileri elini taşın altına koymaktan sakınmıyor.

 Saniye Hüsamettin Özaltın Ortaokulunda yapılan etkinliğe Okul Müdürü Sinan Kızartıcı, Müdür Yardımcıları Mehtap Avşaroğlu, Selçuk Bal ve Nevzat Kıvam, okulun kurucusu Saniye Özaltın ve kızı, öğretmenler Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Demirhan ve ekibi, çevre okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldılar. Geleceğe birlikte inşa edelim proje kapsamında  bir hafta misafir edilen yabancı konuklara okul aile birliği başkanı ve yönetimi  veliler kendi elleriyle hazırladıkları yöresel yiyecek ve tatlı çeşitlerini kendi elleriyle servis ettiler. Yabancı misafirlerin yöresel kıyafetlerimizi giyerek dolaşmaları dikkat çekti.  Erasmus K229 ‘Together to improve our future’(Geleceği birlikte  inşa Edelim) isimli proje kapsamında,

Romanya, Portekiz, Yunanistan ve Bulgaristan’dan gelen misafirlerimiz

Okulumuz İngilizce öğretmenleri Yalçın Yavuz Bellikli, Eda Bolat ve okul

Rehber öğretmeni Ebru Kavcı tarafından karşılanılarak otellerine yerleştirildi.

Bir hafta boyunca kentte kalan yabancı konuklar, Adana’nın tarihi ve turistik yerlerini gezip güzel yemeklerin tadına baktılar. Program kapsamında  Adana İl Kültür Müdürü   Sabri Tari , Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ziyaret edildi.

Ayrıca Tarsus, Mersin ve Kapadokya’ya geziler düzenlenmiş olup konuklar Tarsus St. Paul kuyusundan su içip, Mersin’de gezdi, Kapadokya’nın Peri Bacalarının güzellikleri karşısında büyülendiler. Projeyi yazan İngilizce Öğretmeni Yalçın Yavuz Belikli‘nin Doğum Günün olması nedeni  ile  misafir öğretmenler tarafından sürpriz hazırlandı.

Okulun başarılı Müdürü Sinan Kızartıcı uygulanan programla ilgili şunları söyledi:

 “Konuklarımız bir haftanın sonunda harika deneyim yaşadıklarını, Türk misafirperverliğine hayran kaldıklarını söyleyerek mutlu bir şekilde ülkelerine döndüler.  Programda emekli öğretmenimiz Erkan Küçükkömürcü tüm anları resimleyerek okulumuza katkıda bulunmuştur. Okulumuz İngilizce öğretmenleri Yalçın Yavuz Bellikli, Eda Bolat, Rehber öğretmeni Ebru Kavcı,   Okul idarecileri Mehtap Avşaroğlu, Selçuk Bal, Nevzat Kıvam‘a  ve emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velileri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”   Okul Müdürü Sinan Kızartıcı yabancı ülkelerden gelen eğitimcilere katılımlarından dolayı belge verdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER