“Geleneğin Geleceği” sergisi açıldı

Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü olması sebebiyle Adana Müzesinde ‘‘Geleneğin Geleceği’’ temasıyla düzenlenen geleneksel el sanatları sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

“Geleneğin Geleceği” sergisi açıldı

 

 

ADANA (İLKHABER) - Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş, 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü olması sebebiyle Adana Müzesinde ‘‘Geleneğin Geleceği’’ temasıyla düzenlenen geleneksel el sanatları sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari, Müze Müdürü Nedim Dervişoğlu, kurum temsilcileri ile öğrencilerin de hazır bulunduğu sergide Vali Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş ürünlerin sergilendiği stantları gezerek ürünleri incelediler.

Sergi kapsamında müzenin bahçesinde düzenlenen ve bir hafta boyunca sürecek etkinlikleri de inceleyen Vali Demirtaş, uygulamalı el sanatları atölyelerinde faaliyet yapan çocuklarla sohbet edip yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kültürel değerlerin korunmasında ve geleceğe taşınmasında müzelerin önemli rol oynadığını belirten Vali Demirtaş; ülkemizin coğrafyasında hayat bulmuş tüm uygarlıklara sahip çıkarak, kültürel değerlerimizi tanıyan, koruyan ve geleceğe aktarmak üzere yaşatan kültür düzeyi yüksek genç nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade edip 18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü’nü kutladı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 15:24

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2