Genç avukatların ruhsat heyecanı

Genç avukatların ruhsat heyecanı

F. Metin MARACI

ADANA (İLKHABER) – Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 5 stajyer avukatın ruhsat heyecanı yaşandı. Stajyer avukatlar; Furkan Yozcu, Arda Uludamar, Miray Şahin, Hüseyin Yusuf İslam Koca ve Cihan Solak düzenlenen ruhsat ve cübbe giydirme töreni ile avukatlığa ilk adımını attı.

Adana Adliyesi Adana Barosu, Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar salonunda yapılan törende genç avukatlara cübbelerini, Av. Coşkun Karakaş, Av. Hasan Berzan Toprak, Av. Erdem Tuğral, Av. Onur Bozdaş ve Av. Semih Gökayaz giydirdi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Şuan itibariyle genç meslektaşlarım, sayısı 3 bini geçen Adana Barosu ailesinin bir ferdi olacaktır. Yurttaşın adalete erişiminin de başlangıç basamağı olan avukatlık mesleğine adım atıyorsunuz. Staj Komisyonumuzun staj eğitimlerinde tecrübeye, insan ilişkilerine ve etkili iletişime yönelik çalışmalarının karşılığını meslek yaşamlarınızda göreceğinize inancım tamdır” dedi.

Avukatlığın önemine dikkat çeken Av. Veli Küçük, “Avukatlık mesleğine yurttaşımız tarafından sonuç odaklı bakılmaktadır. Bu mesleğin en önemli reklamı ve referansı ise başarıdır. Dürüstlük ve doğruluk ilkesiyle Meslek Etiği ve Meslek Kurallarına riayet etmeniz halinde de alın açıklığı ve vicdan huzuruyla bu mesleği ifa edersiniz.

Avukatlık sadece para kazanma, adliye koridorlarında, dosya kapakları arasında yapılabilecek bir meslek değildir. Avukatlık hukuksuzluklara karşı koyabilme, sosyal ve toplumsal olaylara duyarlılık gösterilmesi gereken kutsal bir meslektir.

Bu başarının gerçek sahibi maddi ve manevi tüm olanaklarını sizlere seferber eden ailelerinizindir. Onları da kutluyorum“ diye konuştu.

Konuşmanın ardından meslek yemini eden genç avukatlar törenle yargı camiasına adım attılar.

Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar salonunda yapılan törene; Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Sayman Av. İlknur Önal, yönetim kurulu üyeleri; Av. Timur Ortatepe, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Mert Kuşdemir, Av.A. Duygu Özgüven, 5. Aile Mahkemesi Hakimi Meyrem Uludamar, 5. Aile Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Fatma Serbes, avukatlar ve davetliler katıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2