Genç avukatların ruhsat heyecanı

Adana Barosu’nda ruhsat heyecanı devam ediyor. Staj dönemini başarıyla tamamlayan 11 stajyer avukat yemin edip, ruhsatlarını alarak mesleğe ilk adımını attı.

Genç avukatların  ruhsat heyecanı

Emre EKİCİ

ADANA (İLKHABER) – Adana Barosu’nda ruhsat heyecanı devam ediyor. Staj dönemini başarıyla tamamlayan 11 stajyer avukat yemin edip, ruhsatlarını alarak mesleğe ilk adımını attı.

Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonu’nda yapılan törene; Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Adana Cumhuriyet Başsavcı vekili Atilla Rahimi, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Özkan Yenidünya, İskenderun eski Belediye Başkanı Mete Aslan, Dernekler Masası İl Müdürü Recep Kurtoğlu, İş insanı Niyazi Çetinkaya, Adana eski Cumhuriyet Başsavcılarından Cemal Sahir Gürçay’ın oğlu Emrah Gürçay, yönetim kurulu üyeleri ve stajyer avukatların aileleri katıldı.

Tören öncesi bir konuma yapan Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Uzun bir eğitim dönemi ve 1 yıllık staj evresini tamamladıktan sonra bu heyecanı yaşamak her şeyin ötesinde. Aramıza katılan meslektaşlarımızı tebrik ediyor, üstlendikleri zor ve meşakkatli görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Stajyer avukatlara staj yapacak büro bulmakta zorlandıkları bir dönemden geçtiklerini belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, stajyer avukatlar ile bilgi ve deneyimlerini paylaşan büro avukatlarına teşekkür edip, ailelere de çocuklarına verdiği emek, maddi ve manevi katkılarından ötürü de kutladı.

Ayıca ülkemizde son günlerde yaşanan depremler, Van'da meydana gelen çığ felaketi ve son olarak İstanbul’da bir uçağın pistten çıkması ve üç vatandaşımızın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Konuşmanın ardından; Erkan Karavelioğlu, Melek Melis Şen, Çiğdem Açılan, Ahmet Ensar Yılmaz, Zehra Şahin Güngördü, Mehmet Özkan, Hüseyin Şinasi Karaaslan, Anıl Özdil, Mustafa Demet, Eren Cahit Özülkü ve Gülden Arici meslek yeminlerinin ardından ruhsatnamelerini Baro Başkanı Av. Veli Küçük’den teslim aldı.

Genç avukatlara cübbelerini de Av. Bedia Hilal Mıhçı, Av. Rasime Eşelioğlu, Av. Ceyda Yüzçelik Uzunoğlu, Av. Turan Tansel Güvenç, Av. Gülsen Çalıkuşu Baykal, Av. Ahmet Çifter, Av. Uğur Aydıngül, Av.Yusuf Can, Mustafa Can Coşkan, Av. Ahmet Ahioğlu giydirdi. Tören son olarak fotoğraf çekimi ile son buldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2