banner6

Genç avukatların ruhsat heyecanı

Genç avukatların ruhsat heyecanı

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana Barosunda staj dönemlerini tamamlayan avukatlar, avukatlık yemini ederek ruhsatlarını aldı. Stajyer avukatlar Özüm Sevgi Akkuş ve Ezgi Serintürk, düzenlenen törenle ant içerek avukatlık mesleğine ilk adımını attı.

Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt salonunda düzenlenen törene Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Baro Saymanı Av. İlknur Önal, yönetim kurulu üyeleri Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Timur Ortatepe, Av. Nevzat Elçi, Av. Mert Kuşdemir, Av. Furkan Kılıç, A. Duygu Özgüven, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, avukatlar, adliye çalışanları ve genç avukatların yakınları katıldı.

Tören öncesi bir konuşma yapan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, eğitim sürecini başarı ile tamamlayarak avukat olmaya hak kazanan genç meslektaşlarını, ailelerini ve staj dönemi geçirdikleri büroların avukatlarını tebrik etti.

Avukatlık mesleğinin önemine değinen Av. Veli Küçük, “Genç meslektaşlarımız uzun bir eğitim ve devamında staj dönemini başarıyla tamamladılar. Önemli bürolarda staj yaptılar. Yurttaşlarımızın hak arayışında ve adalete erişiminde başlangıç noktası olan, kamusal ve kutsal bir meslek olan Avukatlık mesleğine adım atmaya hak kazandılar. Ben genç meslektaşlarımı kutluyorum.

Artık geçen yıla ait staj döneminin sonuna geldik. Bundan sonra ruhsatlar azalacak. Büro avukatlarından edindikleri bilgi ve deneyimlerini, meslek etiği ve kurallarına uygun tavırlarını umarım bundan sonra da devam ettirirler. Büro avukatlarımıza emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Son dönemde staj yapacak büro bulmakta zorlanıyoruz. Ama onları asla yalnız bırakmıyoruz.

Genç meslektaşlarımın ailelerinin çocuklarına parıldayan gözlerle ve gururla baktıklarını görüyorum. Kendilerini yürekten kutluyor ve gösterdikleri çaba nedeniyle tebrik ediyorum”  diye konuştu.

Baro başkanının konuşmasının ardından genç avukatlara cübbelerini Av. Kurtuluş Doğan, Av. Burcu Pul, Av. Oğuzhan Kutlubay, Av. Sevtap Yakar ve Ayşe Nur Karayel giydirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 18:12

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER