banner6

Gençler sınava hazır

Ceyhan’ın gençleri Ceyhan Belediyesi’nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hazırlık kursları (BESYO) ile yetenek sınavlarına ücretsiz olarak hazırlandı

Gençler sınava hazır

ADANA (İLKHABER)- Ceyhan’ın gençleri Ceyhan Belediyesi’nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hazırlık kursları (BESYO) ile yetenek sınavlarına ücretsiz olarak hazırlandı.  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem hafta sonu yapılacak YKS sınavı öncesinde öğrenciler ile bir araya gelip başarılar diledi.

 23 Ekim’den bu yana uzman bir kadro ile ücretsiz olarak verilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hazırlık kurslarına (BESYO) katılan 140 öğrenci sınavı kazanmak için gün sayıyor. Aralarında daha önce yüksek kurs ücretleri nedeniyle eğitim alma şansı bulamayan dezavantajlı öğrencilerin de bulunduğu gençler yoğun bir hazırlık sürecinin ardından 30 bin km yol yaparak 15 farklı üniversite de şansını deneyecek.

“Biz İnandık Siz De İnanın”

YKS öncesinde öğrencilerle bir araya gelen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem;

“ Gençlerimiz 23 Ekim’den bu yana uzman kadromuzla yoğun bir sınava hazırlık dönemi yaşadı. BESYO hazırlık kursları daha önce ilçemizde özel kurumlar tarafından veriliyordu. Biz özellikle dezavantajlı öğrencilerimizin bu kurslardan yararlanamadığını görerek BESYO hazırlık kurslarını ücretsiz hale getirdik. Korona virüs salgını nedeniyle öğrencilerimiz 11 Mart’tan 1 Haziran’a kadar eğitimlere ara vermek zorunda kaldılar. Ancak eğitmenlerimiz öğrencilerimizi kısa sürede sınava hazır hale getirdiler. Biz 140 öğrencimizden tüm zor koşullara rağmen  %80 oranında bir başarı bekliyoruz. Çocuklar; biz size inandık, lütfen siz de kendi gücünüze inanın. Hep birlikte Ceyhan’ı her alanda daha güzel günlere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42