‘Gençlik Merkezi’ne dualı açılış

Mardin’in Artuklu ilçesinde Abdulkadir-Menci Duyan Kız Kur’an Kursu ve 120 kişilik kapasiteli öğrenci yurdu bünyesinde açılan ‘Gençlik Merkezi’nin açılışında şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, kurs öğrencilerinin okuduğu hatimlerin duası yapıldı. İlahi ve ezgilerinde seslendirildiği programda İl Müftülüğüne bağlı görev yapan din görevlileri Mevlid-i Şerif okudu.

‘Gençlik Merkezi’ne dualı açılış

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) – Mardin’in Artuklu ilçesinde Abdulkadir-Menci Duyan Kız Kur’an Kursu ve 120 kişilik kapasiteli öğrenci yurdu bünyesinde açılan ‘Gençlik Merkezi’nin açılışında şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, kurs öğrencilerinin okuduğu hatimlerin duası yapıldı. İlahi ve ezgilerinde seslendirildiği programda İl Müftülüğüne bağlı görev yapan din görevlileri Mevlid-i Şerif okudu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı  Mustafa Yaman da şehit güvenlik güçleri ile afetlerde hayatını kaybedenler için kurban kestirdi.

Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, vatanın birliği ve bütünlüğü için hem yurt içinde hem de yurt dışında şehit düşen ve halen görev yapan güvenlik güçleri, Elazığ ve Malatya depreminde, Van'daki çığ felaketinde ve uçak kazasında yatını kaybedenler için program düzenlediklerini söyledi.

Işık, "Öğrencilerimiz hatimler yaptı. Dualarını yaptık. Hafızlık yapan öğrencilerimiz, imam kardeşlerimiz Kur'an-ı Kerim, mevlit ve ilahi okudular. İnşallah ülkemiz bundan sonraki süreçte daha iyi olur. İnşallah felaketler gelmez." dedi.İl Müftüsü İsmail Çiçek açılıştan önce tesisin öğrencilere verebileceği her türlü sosyal alanlarındaki hizmetleri basına tanıttı.Özellikle spor konusundaki yapılacak çalışları gösteren Çiçek” Öğrencilerimiz boş zamanların en iyi bir şekilde değerlendirmek için spor malzemeleri ile  donatılan yurt öğrenciler spordan mahrum kalmasınlar ”dedi.

İl Müftüsü İsmail Çiçek'in okuduğu duanın ardından yemek verildi, davetlilere çörek dağıtıldı.

Törene Vali ve Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Yaman, Eşi Avukat Gülseren Yaman, eski Mardin Milletvekili AK Parti  MKYK üyesi Orhan Miroğlu, Artuklu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetin Kaya, Vali Yardımcıları, STK temsilcileri, kanaat önderleri, iş adamları, siyasetçiler ve Sanayiciler katıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2