banner6

Gökçe: İlçemizdeki açılışa davet edilmedik

Saimbeyli ilçesinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışına davet edilmeyen Saimbeyli Belediye Başkanı Başkan Karalar’a sitem etti.

Gökçe: İlçemizdeki  açılışa davet edilmedik

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay Saimbeyli ilçesinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışına davet edilmeyen Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe yaşanan duruma sitem ederek, “Bizler Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları olarak yabancı ülkeden gelmedik” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündem dışı bir konuşma yapan Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Saimbeyli ilçesinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisi’nin geçtiğimiz ay açılışının yapılması konusunu değerlendirdi.  Kendisinin ilçesinde olmasına rağmen açılışa davet edilmesini eleştiren Gökçe, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, geçenlerde Saimbeyli'de bir açılış yaptı. Bende Saimbeyli'nin belediye başkanı olarak bu konu ile ilgili birkaç söz söylemek istiyorum. Adalet, insanların emeklerine saygıdır. Saimbeyli'deki arıtma tesisi 2015 yılında gayretlerimle, uğraşlarımla Adana Büyükşehir Meclisine getirildi ve o gün Adana Büyükşehir Meclisinde görüşülürken o günkü, saygı duyuyorum fikirlerine, Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerimiz tarafından ret edildi. Sağ olsunlar AK Partili meclis üyelerinin desteği ile Saimbeyli arıtma tesisi yapılması fikri oluştu.” diye konuştu.

Tesisin yerinin Saimbeyli Belediyesi tarafından kamulaştırıldığını anlatan Gökçe, “Akabinde şuanda yapılan tesisin yeri Saimbeyli Belediyesi tarafından kamulaştırıldı. Şuanda tapusu da Saimbeyli Belediyesine ait. Oraya yüzde 50 hükümetimiz hibe kredi verdi. Yerinde uzun vadeli bir kredi olarak takdim edildi ve ardından 2018 yılında ihalesi yapıldı.  2019 yılında teslimi yapıldı ve üç aylık bir çalışma başlatıldı. Devamında da Başkan Karalar yönetimi geldi. Yapmaya devam edildi, Allah razı olsun, elinize sağlık.” şeklinde konuştu.

Kendisinin davet edilmemesi ve krediyi veren İller Bankası’ndan kimsenin davet edilmemesini anımsatan Gökçe, “Ama yeri benim olan, o projeyi çıkartan benim, burada ret veren sizsiniz ve o projeye İller Bankası’ndan bir vatandaş, ne İller Bankası’ndan yönetici, ne de Saimbeyli Belediye Başkanı çağrılmadı. Yani bu bir zul değil mi? bu bir haksızlık değil mi? Sayın Karalar ki haktan, adaletten yanadır. Ona da saygım var. Burada bu yapılan bir haksızlık değil miydi? Benim malımın üzerine bir iş yapılıyor ve oranın emeğini ben buluyorum, yapıyorum, karşılığında biz oraya davet edilmiyoruz. Böyle belediyecilik olur mu? Bu hangi vicdana sığar.” ifadelerini kullandı.

İlçelerinden asfalt istasyonunun kaldırılması konusuna değinen Gökçe, “İkinci bir konu yine Saimbeyli'de bir asfalt istasyonu vardı, çok yalvardım bunu buradan kaldırmayın dedim. Saimbeyli, Tufanbeyli, Feke'nin ihtiyacı dedim.  Belediye başkanlarına sormuyorsanız, Saimbeyli, Tufanbeyli, Feke halkına bir soraydınız dedim. Ama ne yazık ki, buna dahi gerek duyulmadan o tesis oradan sökülerek getirildi, nereye götürüldü, ne yapıldı bilmiyorum. Şu dönemlerde dahi sıcak asfalt dökülebilir. Adana'dan gelen bir sıcak asfalt oraya geldiği zaman ne kadar hükmü kalır.” dedi.

Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları olarak yabancı ülkeden gelmediklerini ve yabancı da olmadıklarını vurgulayan Gökçe, “Rica ediyorum hangi belediye olursa olsun, geçmiş dönemde Sayın Hüseyin Sözlü Bey’in en yakın arkadaşı sizdiniz, her konuda sizinle görüşürdü, konuşurdu, her açılışa davet ederdi. Bizler Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları olarak yabancı ülkeden gelmedik, yabancı da değiliz. “diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER