banner6

Görenleri gülümseten mezar taşı yazısı

Görenleri gülümseten mezar taşı yazısı

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da bir mezarlığın içerisinde mermer taşının üzerine yazılan bir yazı görenleri, mezarlıkta bile gülümsetti.

Kurban Bayramı nedeniyle mezarlıklara giden vatandaşlar, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaret edip dualar etti. Arife gününden buyana yoğunluk yaşanan mezarlıklarda duygu dolu anlar yaşandı. Adana’nın Merkez Sarıçam İlçesi’nde bulunan Buruk Mezarlığı da ziyaret edilen mezarlıklardan biri oldu. Ancak kabir ziyaretlerini gerçekleştirmek için mezarlığın içerisinden geçen vatandaşlar bir mezarın yanına yaklaşık 1.5 metre boyunda bir mermer taşının dikili olduğunu gördü. Mermer taşının üzerinde de yazılar yazıyordu. Bu yazılan uzun bir yazıyı okuyan vatandaşlar tebbesümlerini gizleyemedi.

Mezar taşının üzerinde yazan yazının başlığı ‘Ahiret Hava Yolları’ oldu. Uçak resminin de çizildiği mermer taşında şu ifadeler yer aldı.

“Hareket yeri: Dünya. Varış yeri: Ahiret. Uçuş saati: Heran kalkabilir. Müracaat: Azrail A.Ş. Adresten teslim alınır. Not, biletler sadece gidiş içindir. Müsaade edilen eşyalar; 9 metre beyaz bez, salih amel, hayırlı evlat, faydalı ilim. Yolcu beraberinde başka eşya götüremez. Huzurlu ve rahat bir yolculuk için sayın yolcularımızdan Kur’an-ı Kerim ve Hadis’i şeriflerdeki talimatlara uymaları önemle rica olunur. Formları doğru ve noksansız olarak doldurunuz. 1. Ömrünü nerede tükettin? 2. Gençliğini nerede geçirdin? 3 Malları nereden kazandın? 4. Allah için ne yaptın?”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER