Gözler komisyonda

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü oturumunda “Belediyeye borçlanma yetkisi” istediği madde sevk edildi

Gözler komisyonda

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayı Birleşimine ait gündem maddelerinin yer aldığı ikinci oturumu gerçekleşti. Gündem maddelerinde yer alan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borçlanma yetkisi istediği madde ilgili komisyona sevk edildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi,, Meclis Başkanı Murat Cevheribucak Başkanlığında bir araya geldi. Oturumda 14 gündem maddesi yer aldı. Bu maddelerden bir tanesi de, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılına ait borçlanma teklifi oldu. İlk maddenin ardından gündeme gelen ikinci madde olan “borçlanmaya ait teklif” yapılan oylamada ilgili komisyona sevk edildi. Borçlanma yetkisinin ileriki günlerde komisyonda borçlanma talep edilecek rakamın belirleneceği ve meclis gündemine sunulacağı öğrenildi. Geri kalan gündem maddeleri de tek tek oylanarak gerekli karara bağlandı. Gündemin 11. Maddesi olan “Seyhan İlçesi, Sarıhuğlar Mahallesi, 11408 ada 3 parselde  1/25000 ve 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planına yönelik Adana 1. İdare Mahkemesi’nin 07.11.2017 tarihli ve 2017/1308 E, 2017/1272 K. sayılı iptal kararının yerine getirilmesine ait komisyon raporu” madde oy çokluğu ile kabul edildi. Bazı meclis üyeleri bu madde ile ilgili çekimser oy kullandı. Ardından ASKİ Genel Kurulu’na geçildi.

Öte yandan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin tek kadın meclis üyesi olan AK Parti Meclis Üyesi Aysun Kocabaş’ın meclis salonunda selfi yapması renkli görüntüler oluşturdu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 16:05

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2