banner6

Gün Adana için birlik olma günüdür

Gün Adana için  birlik olma günüdür

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Güngör Geçer, Gün, hep birlikte yeniden Adana yürüyüşünü başlatma günüdür.” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Güngör Geçer, zamanın kentin zamanı olduğunu ifade ederek, Çukurova topraklarının insanı, toprağı ve iklimi ile güneyin incisi olduğunu, pek çok yazara, sanatçıya, şaire ilham olmasına rağmen bunca zamandır kötü yönetenler ve söz sahipleri tarafından hak ettiği yere getirilemediğini dile getirdi.

Güngör Geçer, Adana’nın sanayide, tarım ve hayvancılıkta, ekonomide, üretimde, bilimde, sporda, sanatta tüm Türkiye’ye, dünyaya örnek olması gereğine inandığını söyledi. Adana’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk sanayileşen bölgelerinden biri olduğu için Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Geçer, “Bildiğiniz üzere kentimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk sanayileşen bölgelerinden biri olduğu için Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahipti. Çukurova; gerek iklimi, gerek su kaynakları bakımından tarım için oldukça verimli bir zemin taşımaktadır. Fakat imara açılmış tarım arazileri ile yanlış tarım politikalarıyla Çukurova’nın tarımı büyük zarara uğramıştır. Bundan dolayı bugün tüketimimiz hat safhaya ulaşmıştır. Oysa Adanamız bir üretim merkezidir. Bu durumdan yola çıkarak tarımsal alandan başlayarak, sanayimizi, ekonomimizi nasıl geliştiririz buna bakmalıyız. En büyük hazinelerimizden biri olan Seyhan nehri ve Baraj Gölü’nden nasıl faydalanırız, üzerinde neler yapabiliriz diye sorgulayıp özellikle su sporları dalında burayı canlandırmalıyız.”  dedi.

Günün artık birlik olma günü olduğunu işaret eden Geçer, “Gün, dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. Gün, el ele, omuz omuza birlik olma, birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür. Gün, hep birlikte yeniden Adana yürüyüşünü başlatma günüdür. İşte o zaman Adana, siyaset sahnesinde gerçekten hak ettiği, onurlu yeri alabilecek, tüm halkın özlediği, umutla beklediği tablo olacaktır. Ben şimdi bu kürsüden geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları, daha önemlisi küçük hesapları bir kenara koyarak, her gün daha da yoksullaşan, açlığa, yokluğa, işsizliğe mahkum edilen halkımızın refah ve mutluluğu, çocuklarımızın aydınlık geleceği, barış içinde yaşanası bir Adana özlemi için, sizleri Adana’da birlik olmaya, Adana’yı hak ettiği yere taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Çünkü bize düşen Çukurova’mızı yeniden canlandırmak, kalkındırmak ve en üst düzeyde hizmeti Adana’mıza sunmaktır. Gelin hep birlikte Adana’yı marka şehir yapalım.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42