Günde bir yerel gazete alın çağrısı

Gazetelerin zor ekonomik koşullar altında çıktığını anlatan Esendemir, tüm sivil toplum kuruluşlarının günde bir gazete satın alarak gazetelere destek vermelerini istedi. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, “Günde bir gazete alıp, bir yerel radyo dinleyip, yerel televizyon izleyerek onlara destek olunmasını istiyoruz” dedi.

Günde bir yerel gazete alın çağrısı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Memur Sen’e bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Adana Şubesi Yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Adana Öğretmen Evi’nde düzenlenen sabah kahvaltısında, gazetecilerin ve gazetelerin yaşadıkları sorunlar konuşuldu. Burada bir konuşma yapan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Gazeteciler Günü’nün tarihçesi hakkında bilgiler verdi.

ZOR ŞARTLARDA ÇIKIYORLAR

Gazetelerin zor ekonomik koşullar altında çıktığını anlatan Esendemir, tüm sivil toplum kuruluşlarının günde bir gazete satın alarak gazetelere destek vermelerini istedi. Esendemir, “Günde bir gazete alıp, bir yerel radyo dinleyip, yerel televizyon izleyerek onlara destek olunmasını istiyoruz” dedi.

SEZER: GAZETECİLERİN GÜNLERİNİ KUTLADI

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer ise, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başladı. Dijital yayınların çıkmasıyla basın sektörünün olumsuz etkilediğine dikkat çeken Sezer, “Ancak buralarda çıkan haberlerin gerçekliğini insanlar teyit etmek istiyor ve bu nedenle gazeteleri alarak burada bu haberleri teyit etmeye çalışıyor.” diye konuştu.

Hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından etkinlik sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 13:05

nurten


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER