Gündoğan: Virüsle mücadeleye yerel yönetimler katkı koymalı

AK Parti Grubu Sözcüsü Vedat Gündoğan, korona virüsü konusuna vurgu yaparak, uluslararası bir salgınla karşı karşıya kalındığını ve bu konuda uluslararası ve ulusal mücadele verildiğini söyledi.  Gündoğan, bu konuda yerel yönetimlerin bu mücadeleye katkı koyması gerektiğini dile getirdi.

İbrahim Baysal

ADANA (İLKHABER) – AK Parti Grubu Sözcüsü Vedat Gündoğan, korona virüsü konusuna vurgu yaparak, uluslararası bir salgınla karşı karşıya kalındığını ve bu konuda uluslararası ve ulusal mücadele verildiğini söyledi.  Gündoğan, bu konuda yerel yönetimlerin bu mücadeleye katkı koyması gerektiğini dile getirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı 3. Oturumunu görüşmek üzere toplandı.  Meclise  Mustafa Bayar başkanlık yaptı. Açılış yoklamasının ardından gündem dışı konuşmalar yapıldı. 

AK Parti Grubu Sözcüsü Vedat Gündoğan söz alarak, uluslararası bir salgınla karşı karşıya kalındığını ve bu konuda uluslararası ve ulusal mücadele verildiğini söyledi.  Bu konuda yerel yönetimlerin bu mücadeleye katkı koyması inancında olduklarını anımsatan Gündoğan, “Toplu taşıma araçlarını, çocuklarımızın parklardaki oyun alanlarını ve  her yeri dezenfekte edemez isek, Sağlık Bakanlığımızın almış olduğu önlemlere katkı koyamazsak, gerçekten de belki de daha sonra çok üzüleceğimiz şeyler olabilir. Bu konuda belediye başkanlarımız, yerel yöneticilerimiz, belediye bürokratlarımız bu anlamda biraz daha kolektif çalışma ruhu geliştirmeliyiz. Kentimizin özellikle yeraltı çöplerimizden başlayarak topyekun bir çalışmayı başlatmayı öneriyorum ve bunu şehrimizin hissetmesini istiyorum” dedi.

Kendilerine en çok ulaşımda olan sıkıntıların bildirildiğini dile getiren Gündoğan,  “Ulaşımda ciddi bir aksaklık yaşıyoruz. Otobüs sayısının azaldığı ve vatandaşın ulaşım sıkıntısı çektiği ve daha önce aldıkları bu hizmeti şimdi alamadıklarını bize sık sık bildirmektedirler” ifadelerini kullandı. Kadrolu işçilerin Ramazan ve Kurban bayramı ikramiyelerinin ödenmediğini söyleyen Gündoğan, sendika ve diğer alacaklarının ödenmemesi hususunda sürekli sitem aldıklarını söyledi.

CHP Meclis Üyesi Mustafa Fidan Vursavuş ise, Mart ayının ağaç dikme ayı olduğunu ve Adana’nın bundan sonra yapılacak kaldırımlarına binlerce, on binlerce yetişmiş turunç dikilmesi yönünde görüş bildirdi.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay da, “Kamu kurum ve kuruluşları olarak sorumluluğumuz öncelikli olarak halka sağlıklı çevre bırakmak ve bunun gereklerini yerine getirmektir. Dünya sağlık örgütleri buna önemli bir bütçe ayırırken Adana Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığı ve Çevre Kontrol Daire Başkanlığının daha ciddi ve daha sıkı tedbirler almasını bir kez daha hatırlatmayı görev olarak biliyorum” dedi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. 12 madde komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 18:05

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2